Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Sun, 18 Apr 2021 23:26:08 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Ж / д вокзали Києва та Вінниці віддадуть в концесію до кінця року]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zh--d-vokzali-kijeva-ta-vnnic-vddadut-v-koncesju-do-kncja-roku-62958 Fri, 16 Apr 2021 18:25:00 +0300 message  

Пілотний проект з передачі в концесію залізничних вокзалів Києва і Вінниці збираються почати здійснювати вже до кінця поточного року.

Як передає кореспондент ЦТС, про це в ході Українського форуму транспортної інфраструктури заявила Ірина Кошель, директор команди підтримки реформ Міністерства інфраструктури України.

"Для пілотного проекту запропонували дві станції - Київ і Вінниця. Це ті проекти, за якими будемо впроваджувати концесію до кінця цього року", - зазначила вона.

"Період концесії - 25 років. Передбачається, що в рамках концесії буде побудована нова інфраструктура - готелі, офіси, зони відпочинку. Також буде інтеграція з іншими транспортними модальностями - автобусами, міським транспортом, оновлення і реконструкція під'їзних шляхів, парковок і транспортних розв'язок", - повідомила Ірина Кошель.

Також вона додала, що по окремим пілотним проектам, таким як ж / д вокзали Львів і Одеса, уже розпочато попередні дослідження разом з IFC та Світовим банком.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявляв, що до передачі в концесію готують 6 вокзалів. При цьому, вона, швидше за все, буде в форматі 1 + 1 - один великий вокзал і один менший. "Ми плануємо зараз Київський з Вінницьким вокзалом. Потім у нас Миколаїв, Дніпро, Харків і Чоп. Щодо цих об'єктів ще вивчаємо, як краще їх можна скомплектувати в цьому форматі 1 + 1. Можливо, Чоп буде йти в парі зі Львовом, тому що це логічно, враховуючи локацію ", - відзначав Криклій в січні поточного року.

Раніше ЦТС писав, що Міністерство інфраструктури України в рамках пілотного проекту концесії розглядало пасажирські вокзали Харкова, Дніпра, Вінниці, Хмельницького, Миколаєва, Чопа та Києва.

 

 

]]>
<![CDATA[В Україні з'явиться нова програму моніторингу якості повітря]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-ukrajin-zjavitsja-nova-programu-montoringu-jakost-povtrja-62957 Fri, 16 Apr 2021 17:30:00 +0300 message  

В Україні вводиться регіональна програма по установці постів моніторингу якості атмосферного повітря.

Про це розповів заступник міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Руслан Стрілець в програмі "Офіційний розмова" на телеканалі "Дім", передає Укрінформ.

"Якщо ми говоримо про Київ, то в місті буквально недавно відкрили два таких поста. Це дороге устаткування, пости розташовані на лівому березі. Я знаю, що Київська міська державна адміністрація планує в 2021 році продовжувати цю програму. Такі ж позитивні приклади є в Київській і Дніпропетровській областях ", - розповів заступник міністра.

За його словами, завдяки цим постам моніторингу з'явиться можливість збирати повну інформацію про стан повітря на всій території України. На підставі цих даних будуть приймати рішення, як поліпшити якість повітря в країні.

Стрілець також зазначив, що зараз Київ часто потрапляє в список міст з найбільш забрудненим повітрям, але причиною цього може бути не саме забруднення, а неправильна технологія вимірювання.

"Якщо ви звернете увагу, то поганий стан повітря зазвичай показується восени, коли у нас відбувається температурна інверсія - тепла земля починає охолоджуватися, і з'являється туман. І туман сприймається як пилове забруднення. Тому що методи вимірювання якості повітря в недорогих датчиках сприймають туман як пил при вологості більше 90% ", - додав він.

Як повідомляв Укрінформ, у столиці вже працюють два поста моніторингу повітря - в Дарницькому і Дніпровському районах міста - на вул. Архітектора Вербицького, 26 і на Харківському шосе, 7/1. Система вимірює більше 10 показників: діоксид сірки (продукт горіння), діоксид азоту, оксид азоту, оксид вуглецю (чадний газ), озон, сірководень, аміак (задушливий запах, неорганічне з'єднання), а також пил. Встановлено також і газоаналізатори, вим

 

]]>
<![CDATA[До травневих свят Укрзалізниця запланувала 11 додаткових поїздів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/do-travnevih-svjat-ukrzalznicja-zaplanuvala-11-dodatkovih-pojizdv-62956 Fri, 16 Apr 2021 16:44:00 +0300 message На великодні та травневі свята Укрзалізниця планує призначити щонайменше 11 додаткових поїздів.  Про це повідомила пресслужба компанії.
 
Для зручних подорожей пасажирів додаткові поїзди на свята курсуватимуть до Ужгорода, Рахова, Ковеля, Чернівців, Миколаєва, Маріуполя, Костянтинівки, Івано-Франківська, Одеси та Львова.
 
Укрзалізниця у травні також призначатиме додаткові рейси цілорічних поїздів. Наразі передбачається, що такі святкові рейси здійснять 5 поїздів: № 29/30 Київ – Ужгород, № 251/252 Харків – Миколаїв, №774/773 Київ – Шостка, №781/782 Черкаси – Київ та № 137/138 Хмельницький – Лисичанськ.  Окрім цього, на свята Укрзалізниця продовжила маршрут швидкісного поїзда № 779/780 Суми – Київ до станції Вінниця.
 

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця з 11 квітня 2021 року відновила повноцінне курсування поїздів далекого сполучення до Закарпатської області. Це стало можливим завдяки рішенню Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, згідно з яким з 00:00 11 квітня у області скасовано червоний рівень епідемічної небезпеки. Наразі до закарпатського регіону курсує 10 пасажирських поїздів. 

]]>
<![CDATA[Кабмін схвалив нові правила компенсації за затримку зарплат та пенсій]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-skhvaliv-nov-pravila-kompensacji-za-zatrimku-zarplat-ta-pensj-62955 Fri, 16 Apr 2021 15:45:00 +0300 message Кабінет міністрів України визначив види доходів громадян, за які проведуть компенсацію у разі їх несвоєчасних виплат, про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики України.
 
"Сьогодні на засіданні уряду схвалено постанову, якою визначено види грошових доходів, за які, у разі порушення термінів їх виплати, проводиться компенсація", - йдеться в повідомленні.
 
Виплати за затримку яких проведуть компенсацію:
 
• пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);
 
• соціальні виплати;
 
• стипендії;
 
• заробітну плату (грошове забезпечення);
 
• суму індексації грошових доходів громадян;
 
• суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;
 
• суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.
 

Також цією постановою уточнюються джерела виплати такої компенсації (відповідно до Закону України від 28.12.2014 № 77-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" створено Фонд соціального страхування України шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності).  

]]>
<![CDATA[Інтерактивна мапа Києва з адресами підземних сховищ]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nteraktivna-mapa-kijeva-z-adresami-pdzemnih-skhovishh-62954 Fri, 16 Apr 2021 15:00:00 +0300 message Оновлена інтерактивна карта Києва з адресами підземних сховищ
 
Для укриття населення Києва від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру створено фонд захисних споруд цивільної оборони.
 
Про це повідомила пресслужба Київської міської ради.
 
Фонд включає сховища цивільного захисту, підземний простір метрополітену, підвальні приміщення житлових будинків, підземні паркінги та інші споруди підземного простору, які можуть бути тимчасово використані для укриття населення. Керівники організацій та власники вищезгаданих споруд за необхідності забезпечать вільний доступ для укриття.
 

Для зручності інформування населення Київська міська державна адміністрація оновила мапу, де вказані адресні місця укриттів у підземному просторі. 

Мапу можна подивитись за посиланням: УКРИТТЯ

]]>
<![CDATA[ВР прийняла законопроєкт щодо розвитку інституту старост]]> http://law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vr-prijnjala-zakonoprojekt-shhodo-rozvitku-nstitutu-starost-62953 Fri, 16 Apr 2021 14:12:00 +0300 message Вчора, 15 квітня,  Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост №4535. За це проголосували 239 народних депутатів. 
 
Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України.
 
«Прийняття законопроекту №4535, який було розроблено Мінрегіоном та профільним Комітетом Верховної Ради України, є важливим кроком для продовження реформи децентралізації, над якою ми спільно працюємо. Прийнятий законопроект надає можливість мешканцям громади впливати на вибір кандидатури старост, які будуть представляти інтереси громади перед місцевою владою», – говориться у повідомлені.
 
Проект закону передбачає організацію громадських обговорень з мешканцями перед внесенням кандидатури старости на розгляд ради громади, яка його затверджує і звільняє. 
 
Відповідно до законопроекту, староста не обов’язково має входити до складу виконавчого комітету ради громади. В той же час, він матиме гарантоване право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому, інших органах ради.
 
Також за рішенням органу місцевого самоврядування, за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора Центру надання адміністративних послуг.
 

Нагадаємо, за основу Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост №4535 Верховна Рада України прийняла 2 березня цього року. 

]]>
<![CDATA[В столиці відтермінували початок гідравлічних випробувань]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-stolic-vdtermnuvali-pochatok-gdravlchnih-viprobuvan-62952 Fri, 16 Apr 2021 13:07:00 +0300 message Столична влада відтермінувала початок гідравлічних випробувань на тепломережах, зважаючи на карантинні обмеження, через які багато киян сьогодні працюють дистанційно з дому.
 
Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу.
 
«Цього року, як і минулого, ми на місяць відтерміновуємо початок гідравлічних випробувань на тепломережах. Хоча зазвичай розпочинали випробування одразу після завершення опалювального сезону. Міська влада зважає на подовження суворих карантинних обмежень, дистанційний режим навчального процесу в школах. Та на те, що багато киян сьогодні працюють дистанційно – з дому. Тому гідравлічні випробування тепломереж місто розпочне після 4 травня», – сказав Віталій Кличко.
 
Він також повідомив, що місто завершило опалювальний сезон. І на сьогодні від подачі тепла відключили всі житлові будинки.
 

«Лікарні, дитячі садки та школи відключають за індивідуальними заявками закладів, враховуючи режим їх роботи в період локдауну. Цей опалювальний сезон був ускладнений різкими перепадами температур, що спричиняють пошкодження мереж. Однак, навіть за таких умов, нам вдалося знизити рівень аварійності на 15%. Це – результат системної модернізації тепломереж. За два останніх роки місто оновило 270 км трубопроводів», – підкреслив Віталій Кличко. 

]]>
<![CDATA[НБУ очікує подальшого прогресу України в переговорах з МВФ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nbu-ochkuje-podalshogo-progresu-ukrajini-v-peregovorah-z-mvf-62951 Fri, 16 Apr 2021 11:01:00 +0300 message Основним припущенням макропрогнозу, яке правління Національного банку України бере до уваги, залишається продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. Співпраця з МВФ зокрема допоможе проходженню піку боргових виплат восени, про це повідомила пресслужба НБУ.
 
"Національний банк України очікує подальшого прогресу України в перемовинах із МВФ. Співпраця з МВФ та іншими міжнародними партнерами посилює спроможність уряду України підтримати економіку під час кризи та сприятиме проходженню піку боргових виплат восени", - говориться у повідомлені.
 
За прогнозом Міністерства фінансів, Україна у 2021 році витратить 599,06 млрд грн на обслуговування та виплату державного боргу, що утворився на 1 квітня, у тому числі 160,49 млрд грн за зовнішніми боргами і 438,57 млрд грн за внутрішніми боргами. Пікові обсяги платежів припадають на березень, червень і вересень.
 
У НБУ зауважили, що завдяки цій співпраці міжнародні резерви України у 2021-2023 роках перебуватимуть на достатньо високому рівні – 29-30 млрд дол. США.
 
Нагадаємо, Рада директорів МВФ у червні 2020 року ухвалила надання Україні 5 млрд доларів на 18 місяців в межах угоди Stand-by. Перший транш за новою програмою обсягом 2,1 млрд дол. Україна отримала вже 12 червня того ж року. Україна сподівалася, що до кінця 2020 року місія МВФ проведе роботу у Києві, щоб дати оцінку підстав для виділення ще одного траншу — здійснивши перегляд програми.
 

У грудні місія МВФ таки повернулася до України, пропрацювавши три дні в дистанційному форматі — усі заплановані зустрічі, як оцінювалося, пройшли добре. 

]]>
<![CDATA[НКРЕКП застосувала максимальні штрафні санкції щодо «ДТЕК Київські електромережі»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nkrekp-zastosuvala-maksimaln-shtrafn-sankcji-shhodo-dtek-kijivsk-jelektromerezh-62950 Fri, 16 Apr 2021 09:53:00 +0300 message Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг застосувала максимальні штрафні санкції щодо ПРАТ «ДТЕК Київські електромережі» за порушення на ринку електричної енергії, про це повідомила пресслужба Нацрегулятору.
 
За результатами планової перевірки ПРАТ «ДТЕК Київські електромережі» Нацрегілятор встановив, що підприємство допустило численні порушення вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії.
 
Зокрема, Ліцензіат:
  • надав недостовірну інформацію щодо показників надійності (безперервності) електропостачання, а саме - реєстрів перерв в електропостачанні, які необхідні для формування індексів SAIDI (середня тривалість відключення для кожного клієнта з вини постачальника в хвилинах) та SAIFI (загальна кількість знеструмлень одного клієнта);
  • не надавав до НКРЕКП документи та інформацію, необхідні для виконання НКРЕКП своїх повноважень і функцій у встановлених обсягах та у відповідні строки;
  • не дотримувався визначених напрямків та обсягів використання коштів за статтями витрат відповідно до встановлених рішеннями НКРЕКП, структури тарифу на розподіл електричної енергії;
  • не дотримувався показників якості послуг з розподілу електричної енергії, перелік та величини яких затверджено НКРЕКП, у тому числі загальних стандартів якості електропостачання;
  • не дотримувався порядку надання послуг з приєднання електроустановок замовника до системи розподілу електричної енергії;
  • не виконав інвестиційні програми за період, що перевірявся в повному обсязі відповідно до запланованих етапів, обсягів робіт та обсягів фінансування згідно із схваленими НКРЕКП інвестиційними програмами.
Враховуючи суттєві порушення у діяльності ПРАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» та їх кількість, НКРЕКП під час засідання 15 квітня 2021 року прийняла рішення накласти штраф на Товариство у розмірі 1 млн 700 тис грн.
 

Також Нацрегулятор зобов’язав підприємство урахувати в Інвестиційній програмі на 2021 рік статтю «Додатково отриманий дохід за результатом діяльності у 2019 - 2020 роках» без додаткових джерел фінансування на загальну суму 251 943,00 тис. грн (без ПДВ). В разі невиконання вказаної вимоги буде переглянутий тариф на розподіл електричної енергії шляхом його зміни в бік зменшення на згадану суму. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні, 16 квітня, в Україні буде дощовою і доволі прохолодною]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-16-kvtnja-v-ukrajin-bude-doshhovoju--dovol-proholodnoju-62948 Fri, 16 Apr 2021 07:22:00 +0300 message Сьогодні, 16 квітня, в Україні буде дощовою і доволі прохолодною. У низці областей на Заході прогнозують снігопади, прогнозує Укргідрометцентр.
 
У західних регіонах буде також найпрохолодніше. Температура повітря максимально підніметься лише до +10 градусів. У центральних областях обіцяють +10...+12 градусів. Особливо тепло потішить жителів Сходу. Там синоптики прогнозують до +16 градусів.
 
У Києві повітря прогріється до +12 градусів. Упродовж доби столиця потерпатиме від дощів. Опади не припинятимуться ні вдень, ні вночі.
 
Прогноз погоди у містах України
 
Ужгород – +6...+8
 
Львів – +6...+8
 
Івано-Франківськ – +5...+7
 
Тернопіль – +5...+7
 
Чернівці – +6...+8
 
Хмельницький – +6...+8
 
Луцьк – +8...+10
 
Рівне – +7...+9
 
Житомир – +9...+11
 
Вінниця – +8...+10
 
Одеса – +11...+13
 
Миколаїв – +10...+12
 
Херсон – +10...+12
 
Сімферополь – +11...+13
 
Кропивницький – +10...+12
 
Черкаси – +9...+11
 
Чернігів – +10...+12
 
Суми – +11...+13
 
Полтава – +11...+13
 
Дніпро – +11...+13
 
Запоріжжя – +9...+11
 
Донецьк – +13...+15
 
Луганськ – +14...+16
 

Харків – +12...+14 

]]>
<![CDATA[Частка ВДЕ-генерації зростає на 100% в рік]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/chastka-vde-generacji-zrostaje-na-100-v-rk-62947 Thu, 15 Apr 2021 18:25:00 +0300 message  

Встановлена ​​потужність генерації ВДЕ в Україні зросла в 1,4 рази, а виробництво - в два рази.

Про це повідомляє прес-служба НЕК «Укренерго».

Зокрема, частка вітрових і сонячних електростанцій в структурі виробництва електроенергії зросла вдвічі - з 3,3% до 6,8%.

Встановлена ​​потужність ВЕС і СЕС збільшилася на 1,9 ГВт (+ 41% в порівнянні з 2019 роком). При цьому, найбільше зросла встановлена ​​потужність СЕС, пік виробництва яких в весняно-літній період припадає на години денного зниження споживання і вимагає гнучких інструментів для їх балансування.

Балансування ВДЕ, переважно СЕС, в денні години, в «Укренерго» називають основною на сьогодні проблемою інтеграції ВДЕ в енергосистему України.

За прогнозами «Укренерго», зростання потужностей «зеленої» енергетики продовжиться в 2021 році, і буде рости її частка в загальній структурі виробництва електроенергії в Україні.

«У 2020 році оператором системи передачі і операторами систем розподілу сумарно було видано технічних умов на приєднання до мереж ОЕС України нового покоління ВДЕ встановленою потужністю 1374,95 МВт, з яких 1035,7 МВт - до мереж ОСП, де СЕС доводиться 78%. Тобто зростання потужностей по ВДЕ буде тривати і відповідно збільшувати частку ВДЕ в структурі виробництва електроенергії », - відзначають в« Укренерго ».

При цьому практично незмінною залишається встановлена ​​потужність теплової і гідрогенерації, які сьогодні є ключовими в покритті пікової і напівпіковий навантаження в Україні.

«Хоча саме теплова та гідрогенерація є ключовими інструментами регулювання, які сьогодні забезпечують можливість інтеграції ВДЕ в енергосистему і дозволяють компенсувати різкозмінних (стохастичний) режим її роботи, надаючи енергосистемі маневрові потужності», - відзначили в «Укренерго».

 

 

]]>
<![CDATA[На проект євроколії до Ужгорода виділили 5 млн грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-projekt-jevrokolji-do-uzhgoroda-vidlili-5-mln-grn-62946 Thu, 15 Apr 2021 17:30:00 +0300 message  

 

Кабінет міністрів затвердив порядок використання коштів на проектування і роботи по відновленню залізничної колії європейського зразка шириною 1435 мм від станції Чоп до станції Ужгород з доведенням до перону вокзалу "Ужгород".

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 14 квітня, передає прес-служба Міністерства інфраструктури.

Згідно з інформацією до супутніх документів, на це з бюджету планується витратити 5 млн грн.

Згідно з Порядком, головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем програми визначено Міністерство інфраструктури, а одержувачем коштів - "Укрзалізниця".

Як уточнили в прес-службі залізничної компанії, для забезпечення міжнародного пасажирського сполучення по колії 1435 мм до станції Ужгород через станцію Чоп необхідно виконати будівництво колії протяжністю орієнтовно 22 км на частково існуючому земляному полотні і провести реконструкцію споруд інфраструктури та інженерних мереж об'єкта будівництва.

Проектування планується виконувати в три стадії, першою з яких є техніко-економічне обґрунтування, яке планується завершити в серпні поточного року.

 

 

]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>