Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Sat, 16 Jan 2021 19:39:50 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Мінрегіон встановив мінімальні вимоги до енергоефективності будівель]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnregon-vstanoviv-mnmaln-vimogi-do-jenergojefektivnost-budvel-62092 Sat, 16 Jan 2021 16:48:00 +0300 message В Україні Мінрегіоном за участю Держенергоефективності розроблено та встановлено мінімальні вимоги до енергоефективності будівель. Відповідний наказ Мінрегіону № 260 від 27.10.2020 вже набув чинності.
 
Мінімальні вимоги визначено на основі розрахованих даних для еталонних будівель, з урахуванням вимог до теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій та енергетичної ефективності інженерних систем.
 
Так, класу «С» потрібно дотримуватися при новому будівництві та реконструкції, що веде до зміни функціонального призначення будівлі.
 
Крім цього, мінімальні вимоги встановлено до питомого енергоспоживання при опаленні та охолодженні, опору огороджувальних конструкцій будівлі та до енергоефективності інженерних систем.
 
Споживання енергії у будинках, зведених з дотриманням мінімальних вимог енергоефективності, буде меншим, ніж у більшості існуючих будівлях. Відповідно, платіжки мають бути меншими, ніж у будинках, які побудовано за старими нормами.
 
Окрім цього, будівля із високим класом енергоефективності має довший термін експлуатації.
 

Розрахунок мінімальних вимог енергетичної ефективності будівлі визначається наказом Мінрегіону від 11 липня 2018 року №169 «Про затвердження Методики визначення енергетичної ефективності будівель» із врахуванням змін, затверджених наказом Мінрегіону від 27 жовтня 2020 року №261 

]]>
<![CDATA[Кабмін виділив з держбюджету додатково 200 млн грн на одноразову допомогу ФОПам]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-vidliv-z-derzhbjudzhetu-dodatkovo-200-mln-grn-na-odnorazovu-dopomogu-fopam-62091 Sat, 16 Jan 2021 15:29:00 +0300 message Кабінет міністрів виділив з держбюджету-2021 додатково 200 млн грн на одноразову допомогу ФОПам в розмірі 8000 грн. Відповідне розпорядження опубліковане на урядовому порталі.
 
Згідно з постановою, кошти виділяються Міністерству соціальної політики для завершення надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи в разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів.
 
На кінець грудня минулого року за одноразовою допомогою в 8000 грн звернулися близько 480 000 ФОПів і найманих працівників. Їм виплачено понад 3,6 млрд грн.
 

Всього, за розрахунками Мінсоцполітики, за одноразовою допомогою можуть звернутися 712 000 чоловік. 

]]>
<![CDATA[У столиці є 15 локацій де можна здати ялинку на перероблення (+адреси)]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-stolic-je-15-lokacj-de-mozhna-zdati-jalinku-na-pereroblennja-adresi-62090 Sat, 16 Jan 2021 14:52:00 +0300 message Із 1 січня 2021 року працюють 15 пунктів зі збору та утилізації новорічних ялинок у кожному районі міста. Про це повідомили в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА.
 
На території виробничих баз районних комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень та лісопаркових господарств підготовлені спеціальні майданчики для збору новорічних ялинок.
 
Пункти прийому ялинок працюватимуть безкоштовно з понеділка до п’ятниці, із 07:00 до 22:00.
 
Для забезпечення протиепідемічних заходів на пунктах прийому буде інформація про необхідність дотримання безпечної̈ дистанції̈ та використання захисних масок, а працівники підприємств використовуватимуть засоби індивідуального захисту – такі як маски та захисні рукавички.
 
 

Нагадаємо, що минулого року на переробку прийняли понад 14 тисяч ялинок.   

]]>
<![CDATA[У Києві до кінця локдауна відмовляться від планових відключень електроенергії]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kijev-do-kncja-lokdauna-vdmovljatsja-vd-planovih-vdkljuchen-jelektrojenergji-62089 Sat, 16 Jan 2021 13:45:00 +0300 message  

У Києві до кінця локдауна не проводитимуть планові відключення електроенергії. Таке рішення прийняли через закриття шкіл, повідомили в прес-службі ДТЕК "Київські електромережі".

Так комунальники погодилися з тими киянами, які в останні кілька днів часто скаржилися на відключення світла, через що багато дітей не могли нормально вчитися на дистанційці.

Школярів просто позбавляли можливості слухати уроки онлайн і виконувати домашні завдання.

У той же час, комунальні служби не можуть гарантувати, що світ не пропаде з іншої причини. Наприклад, через аварійних ситуацій або дефектів, які вплинуть на роботу цілих електросистем.

 

 

]]>
<![CDATA[Виробники ВДЕ та «Енергоатом» можуть отримати по 5,1 млрд грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/virobniki-vde-ta-jenergoatom-mozhut-otrimati-po-51-mlrd-grn-62088 Sat, 16 Jan 2021 12:40:00 +0300 message  

Прем`єр Денис Шмигаль в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив, що попереднє рішення по розподілу 10.25 млрд грн кредитів під держгарантії, отриманих НЕК "Укренерго" від трьох держбанків для погашення її заборгованості перед "Гарантованим покупцем", передбачає рівний поділ коштів між "Енергоатомом" і ВДЕ-генерацією.

"Попереднє рішення: розподілити кошти від "Укренерго" порівну між "Енергоатомом" і виробниками зеленої електроенергії", - сказав глава Кабміну.

Він уточнив, що при такому підході сторони в результаті отримають, приблизно, по 5.1 млрд грн.

Шмигаль назвав таке рішення збалансованим і компромісним, але зазначив, що воно ще буде відпрацьовуватися.

"Ми ще маємо час, кілька днів, щоб остаточно визначитися", - сказав глава уряду.

Він підкреслив, що уряд усвідомлює всю важливість підтримки атомної генерації як бази енергетичної безпеки держави і ВДЕ-генерації, де Україна має міжнародні зобов`язання, підписані, в тому числі, з виробниками зеленої електроенергії, ЄБРР, Світовим банком.

"Енергоатом - це енергетична безпека держави, і необхідно віддавати певний пріоритет. Зелена генерація - це також пріоритет, це інвестиційний клімат і довіра інвесторів", - заявив Шмигаль. 

Пояснюючи підтримку рішення про рівний розподіл коштів, прем`єр зазначив, що борг попередніх періодів перед "Енергоатомом", пов`язаний з виконанням компанією спецобов`язків (ПСО) для населення і з необхідністю підтримки тарифу в 1,68 грн/кВт-год становить близько 7 млрд грн, з яких в І кварталі цього року необхідно, щонайменше, 5 млрд грн.

"Мінімально необхідний компанії обсяг коштів на перший квартал поточного року, з урахуванням ремонтних кампаній і виконанням зобов`язань щодо забезпечення електроенергією населення, становить близько 5 млрд грн", - сказав глава уряду.

Він додав, що для подальших розрахунків з ВДЕ-генерацією уряд буде оперативно працювати над випуском "зелених" облігацій (бондів), що передбачено домовленостями з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і закладено в бюджеті на 2021 рік.

"Ми оперативно будемо це робити, і забезпечувати розрахунки із зеленою генерацій за рахунок зелених бондів", - повідомив Шмигаль.

На його думку, представники зеленої енергетики і банки повинні зрозуміти такі дії уряду в нинішній ситуації.

 

 

]]>
<![CDATA[«Північний потік – 2» можуть добудувати вже у червні]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pvnchnij-potk--2-mozhut-dobuduvati-vzhe-u-chervn-62087 Sat, 16 Jan 2021 10:54:00 +0300 message Північний потік-2 можуть добудувати вже в червні. Про це повідомили журналісти «Першого Ділового» з посиланням на агенцію «Блумберг» та компанію-оператора газогону.

Йдеться, зокрема, про першу з двох гілок протяжністю 1230 кілометрів, останні 100 з яких трубопровідне судно «Фортуна» прокладе у територіальних водах Данії. «Нордстрім – 2» – газогін, яким Росія планує постачати до Європи «блакитне паливо» дном Балтійського моря в обхід України.

Торік у грудні через санкції США проект призупинили. У Вашингтоні «Північний потік – 2» вважають політичним інструментом Кремля. Згодом роботи відновили. Міжнародна заборона подовжила терміни виконання робіт та збільшила вартість будівництва приблизно на мільярд доларів.

 

 

]]>
<![CDATA[У Міненерго заговорили про віялові відключення електроенергії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-mnenergo-zagovorili-pro-vjalov-vdkljuchennja-jelektrojenergji-62086 Sat, 16 Jan 2021 09:45:00 +0300 message Виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко сподівається, що Україні вдасться найближчим часом уникнути віялових відключень. У той же час в країні є дефіцит електроенергії. Про це він сказав в інтерв'ю Deutsche Welle.

За його словами, дефіцит електроенергії на ринку пов'язаний з низькою виробленням енергії на сонячних і вітрових електростанціях через погодні умови.

"У нас не вистачає вугілля на складах і з наступного понеділка ми включаємо газомазутові блоки, тому що спостерігається дефіцит електроенергії", - додав Вітренко.

Дефіцит електроенергії, за даними .і про міністра, становить тисячі мегават, які планують покрити за рахунок включення газомазутних блоків.

"Я сподіваюся, що ми пройдемо наступний тиждень без блекауту, (...) не віялових відключень електроенергії", - сказав Вітренко.

Раніше Вітренко повідомив, що ціни на газ в Україні для побутових споживачів будуть знижені з лютого 2021 року. Тариф не перевищить 6,99 гривень за кубометр до кінця карантину або опалювального сезону.

 

 

]]>
<![CDATA[АМКУ займеться тарифами на розподіл газу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/amku-zajmetsja-tarifami-na-rozpodl-gazu-62085 Sat, 16 Jan 2021 08:35:00 +0300 message Антимонопольний комітет найближчим часом вивчить обгрунтованість і прозорість формування тарифів на розподіл газу. Про це йдеться в повідомленні відомства.

"Протягом липня-грудня 2020 ми були свідками зростання тарифів на газорозподіл в абсолютній більшості областей. До того ж ці тарифи істотно відрізняються у різних суб'єктів", - йдеться у висновку регулятора.

Комітет нагадує, що тарифи на розподіл газу стверджує Нацкомісія, що регулює сфери енергетики і комунальних послуг кожної газопостачальної компанії (що є при цьому природними монополістами у своїх регіонах), незалежно від того, кому вони належать.

У разі виявлення в ході перевірки порушень АМКУ обіцяє змусити НКРЕКУ виправити ситуацію.

За даними на сайті самої комісії, тарифи на газорозподіл, встановлені для 43 облгазів на січень 2021 року коливаються від 0,31 грн / кубометр для компанії "Київгаз" до 2,55 грн / кубометр для ТОВ "Газовик".

Крім того, АМКУ відзначає, що за п'ять місяців роботи ринку газу лише 3% українців обрали нового газопостачальника.

У комітеті припускають, що окремі споживачі не змогли цього зробити через певні бар'єрів - наприклад, загрози відключення газу від чинного постачальника або нарахування неіснуючих боргів. В АМКУ радять звертатися в таких випадках в НКРЕКУ і підкреслюють, що та повинна терміново усувати такі перешкоди.

 

 

 

]]>
<![CDATA[Суд задовольнив апеляцію НАБУ по «Роттердам плюс»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sud-zadovilnyv-apelaciju-nabu-po-roterdam-25110 Thu, 14 Jan 2021 17:45:00 +0300 message  

Апеляційний адмінсуд задовольнив скаргу Національного бюро на рішення столичного адмінсуду про визнання протиправними дій детектива.

Апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адміністративного суду Києва, яким визнали протиправними дії детектива Національного антикорупційного бюро по складанню довідок про збитки у справі формули «Роттердам плюс».

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«Детективи НАБУ діяли законно і в межах повноважень при розрахунку і встановлення розміру збитків, завданих через введення формули« Роттердам + »споживачам електроенергії. Це підтвердив Шостий апеляційний адміністративний суд Києва. 12 січня він скасував рішення ОАСК про визнання протиправними дії детектива НАБУ щодо встановлення збитків в 18 млрд грн через формулу «Роттердам +», - інформують у відомстві.

Як відомо, в ОАСК надійшов позов підозрюваного у справі «Роттердам плюс», топ-менеджера групи компаній Ріната Ахметова ДТЕК Бориса Лісового. У цьому позові він просив суд визнати протиправними дії детектива про складання довідок про проведення розрахунку прогнозованої оптової ринкової ціни електроенергії і про можливі переплати після впровадження формули «Роттердам плюс».

Ще до підозр суддям ОАСК влітку 2020 року столичний адмінсуд навіть не відкрив провадження за цим позовом. Однак Шостий апеляційний адмінсуд це рішення скасував і повернув позов на розгляд ОАСК. З другої спроби суд позов задовольнив і визнав протиправними дії детектива по складанню довідок. Суддя ОАСК вважає, що детектив склав ці довідки, хоча це не входить в коло його повноважень, згідно зі статтею 71 КПК України. У той же час, в цій статті не вказано чіткий перелік того, що може робити фахівець. Зокрема, там зазначено, що фахівець може бути притягнутий для надання безпосередньої технічної допомоги (фотографування, складання схем, планів, креслень, відбір зразків для проведення експертизи тощо) сторонами кримінального провадження в ході досудового розслідування і судом під час судового розгляду .

Нагадаємо, 27 серпня прокурор Пономаренко вирішив закрити справу про формулу «Роттердам плюс» в частині оголошених підозр. У той же час, нещодавно НАБУ отримало нову експертизу у справі «Роттердам плюс», яка підтвердила 39 млрд грн збитків від введення формули. Після чого експерт, яка провела це дослідження, заявила про тиск на неї. До того ж, генпрокурор Ірина Венедиктова відмовилася змінювати прокурора у справі на прохання детективів НАБУ.

За версією слідства, генеральний директор ДТЕК Мережі Іван Гелюх і ще один менеджер ДТЕК Борис Лісовий за попередньою домовленістю з екс-главою НКРЕКУ Дмитром Вовком, колишнім членом Нацкомісії Володимиром Євдокимовим, заступник начальника управління енергоринку НКРЕКУ Тарасом Ревенко та начальником відділу цього управління Володимиром Бутовським завчасно до прийняття формули «Роттердам плюс» обговорювали можливість її впровадження. Спочатку формулу нібито планували застосувати тільки на той вугілля, який доставляють в Україну портами. Однак кількість такого вугілля становило приблизно 130 тисяч тонн в рік із загального обсягу вугілля такої марки, яке використовують на ТЕС, в 25,5 млн тонн.

Тому пізніше все вищезгадані особи досягли згоди застосовувати цю формулу на весь обсяг вугілля, що було запропоновано посадовими особами НКРЕКУ на засіданні 28 січня 2016 року. Вже 3 березня того ж року посадові особи Нацкомісії після отримання дозволу з АМКУ забезпечили розгляду порядку денного, де було питання формули «Роттердам плюс», яку затвердили на тому засіданні. Попередня експертиза встановила нібито 18,87 млрд грн завданих збитків від впровадження НКРЕКУ цієї формули, оскільки від неї отримала надприбуток група компаній ДТЕК, яка займала частку в тепловій генерації в 70% -80%.

 

 

]]>
<![CDATA[Кабмін пообіцяв знизити тарифи на газ для населення]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmin-poobicav-znizit-tarif-na-teplo-25102 Thu, 14 Jan 2021 16:35:00 +0300 message Перевірять всіх постачальників, у яких найвищі ціни на розподіл газу. Уряд запровадить державне регулювання цін на газ на період карантину або до кінця опалювального сезону. Пропонована ціна - на рівні 6,99 гривень за кубометр, що дозволить знизити тарифи на 30%. Про це стало відомо в ході вчорашнього засідання Кабміну.

«Якщо нічого не робити, то вже в наступному місяці ціна на газ для побутових споживачів може вирости до 12 і більше гривень. Тому даю доручення Міненерго, Мінекономіки, Мін'юсту, іншим профільним міністерствам і центральним органам виконавчої влади невідкладно підготувати проект постанови Кабміну про введення державного регулювання цін на газ на період карантину », - заявив прем'єр-міністр.

Також Шмигаль торкнувся питання цін на розподіл газу. За його словами, Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних улуг, починає перевірку всіх газопостачальників, які мають найвищі тарифи. Відзначимо, що ціна на газ для українців на сьогоднішній день складає 9,8 гривень за кубометр.

 

 

 

]]>
<![CDATA[Забруднення повітря у Києві в сім разів перевищує норму – метеорологи]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zabrudnennya-povitra-v-kievi-v-7-raz-perevishue-normu-25103 Thu, 14 Jan 2021 14:50:00 +0300 message  

У Києві з 11 січня спостерігаються погодні умови, що сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, рівень забруднення повітря у столиці перевищує добову норму в сім разів.

Зокрема, 11-12 січня рівень забруднення діоксидом азоту досяг 5-7 середньодобових ГДК (гранично-допустимих концентрацій) в районі Бессарабської площі, бульвару Лесі Українки та вулиці Каунанської.

Метеорологи також попереджають, що 14 січня зберігатиметься тенденція щодо подальшого накопичення шкідливих домішок у приземному шарі повітря.

За даними Європейської агенції з охорони довкілля (ЕЕА), забруднення повітря залишається найбільшим ризиком для здоров’я жителів Європи.

 

]]>
<![CDATA[На українців чекає подорожчання проїзду в міському транспорті]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-novochn-svjaa-ukrzalznicja-priznachila-dodatkov-pojizdi-61736 Thu, 14 Jan 2021 13:50:00 +0300 message Проїзд в міському транспорті за рік подорожчав на 7,8%. При цьому, після січневого локдауна вартість проїзду в багатьох містах України може підвищитися знову.
За даними Держстату, найдорожчий проїзд в Україні зафіксовано в Києві - 8,0 гривень. Далі йде Львівська область - 7,0 гривень; Донецька - 6,8 гривень; Харківська - 6,6 гривень; Житомирська - 6,0 гривень. Найдешевший проїзд в Черкаській (3,0 грн), і в Херсонській (2,5 грн) областях. У Хмельницькій області за проїзд в маршрутках жителі платять 6,0 грн, в Житомирській - 8,0 грн.
Причинами подорожчання проїзду перевізники називають зниження чисельності пасажирів через карантин, перевіз додаткових пільговиків, які Плять за проїзд, а також підвищення витрат на обслуговування транспорту.
Зокрема, в Києві перевізники мають намір підвищити вартість проїзду після карантину з 8 до 12 гривень. Про це ще перед новим роком заявив директор компанії "Транс Груп", що здійснює перевезення на 13 міських і міжміських маршрутах, Володимир Назаренко. Він зазначає, що на сьогоднішній день столичні перевізники працюють в збиток.
У Хмельницькій області, де одні з найдешевших цін на проїзд в Україні, з лютого вартість проїзду планують підняти до 9-10 гривень, в Житомирській - до 9 грн.
 

 

 

 

 

 
]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>