Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Thu, 22 Oct 2020 12:00:48 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Місцеві вибори 2020: як правильно заповнити бюлетень]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mscev-vibori-2020-jak-pravilno-zapovniti-bjuleten-61265 Thu, 22 Oct 2020 11:45:00 +0300 message Напередодні місцевих виборів, що пройдуть в Україні 25 жовтня 2020 року, влада повністю змінила виборче законодавство. Щоб ваш голос був дійсно врахований, пропонуємо заздалегідь роздивитись особливості нової системи виборів.
 
Головне нововведення стосується способу заповнення бюлетенів. Виборці на дільниці отримають на руки бюлетені нового зразка. Однак переважна більшість не знає, як правильно їх заповнити. У чому зміни?
 
Складність полягає у тому, щоб визначитись та правильно проголосувати за депутатів міських, районних та обласних рад. Звертаю увагу, що колір бюлетенів буде різний, але механізм однаковий.
 
У бюлетені можна буде поставити галочку або плюсик біля назви партії, яку ви обрали, а також вписати номер конкретного кандидата з її списку.
 
Тобто вам потрібно буде зробити дві дії: поставити галочку біля назви партії та вписати поруч номер кандидата. Список кандидатів буде опубліковано тут же, біля квадратиків для голосування.
 
Дуже важливо проголосувати за одну з партій – у такому випадку ваш голос точно буде зараховано. Якщо ви не проголосуєте за кандидата – не біда. Достатньо буде позначки за партію. Однак ми просимо проявити громадянську позицію та все ж таки обрати одного з кандидатів.
 
Отже, на виборчій дільниці потрібно буде зробити таке:
 
Крок Проголосуйте за обрану партію – поставте галочку або плюс поруч із назвою партії.
 
Крок Проголосуйте за обраного кандидата – впишіть його номер у квадратик із трафаретом (як вказано на малюнку).
 
Не соромтесь і, якщо неправильно заповнили бюлетень, зверніться до представника виборчої комісії за новим примірником бюлетеня. Це можна зробити лише один раз.
 

Не буде складно голосувати за міського голову, таку процедуру голосування ми вже проходили майже кожні вибори. Просто напроти кандидата, якого ви визначили, необхідно поставити галочку або плюсик. Звертаю увагу на те, щоб кожен з вас зміг проголосувати на виборах, необхідно перевірити чи дійсно ваші дані є у списках. 

]]>
<![CDATA[У столиці, 22 та 23 жовтня на вул. Саратовській частково обмежать рух]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-stolic-22-ta-23-zhovtnja-na-vul-saratovskj-chastkovo-obmezhat-ruh-61296 Thu, 22 Oct 2020 11:19:00 +0300 message У столиці, 22 та 23 жовтня на вул. Саратовській частково обмежать рух із 8:00 до 18:00. Про це повідомили у КК «Київавтодор».
 
На вулиці Саратовській триває середній ремонт. Покриття оновлюватимуть на ділянці між вулицями Януша Корчака і Кирила Стеценка.
 
Упродовж 22 і 23 жовтня ділянку асфальтуватимуть.
 
Роботи виконають за сприятливої погоди.
 

У КК «Київавтодор» перепрошують за тимчасові незручності. 

]]>
<![CDATA[Кабмин разрешил некоторым ТЭЦ платить только 60% стоимости использованного природного газа]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmin-razreshil-nekotorym-tec-platit-tolko-60-stoimosti-ispolzovannogo-prirodnogo-gaza-61295 Thu, 22 Oct 2020 10:57:00 +0300 message Теплоелектроцентралі, що знаходяться в управлінні Фонду державного майна, отримуватимуть газ від НАК "Нафтогаз України", якщо сплатили 60% вартості використаного блакитного палива, про це повідомила пресслужба Кабміну.
 
Проект відповідної постанови під час засідання уряду представляла в.о. міністра енергетики Ольга Буславець. 
 
"З 1 серпня втратили чинність деякі положення Кабміну про покладання спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу... За інформацією НАК "Нафтогаз України", ТЕЦ, яким Нафтогаз постачав природний газ для виробництва електричної енергії мають значну заборгованість, що не дозволяє виділити ліміти газу таким компаніям... Виходом може стати розділення відповідальності у частині оплати за використаний природний газ для виробництва електрики та виробництва тепла", - сказала Буславець.
 
Тобто, "Нафтогаз" буде постачати газ компаніям, що знаходяться в сфері управління Фонду державного майна, якщо вони розрахувалися за газ на рівні не нижче 60%. Для всіх інших компаній зберігається зобов'язання оплачувати не менше 90% спожитого газу. 
 
У пояснювальній записці роз'яснили, що, наприклад, Білоцерківська ТЕЦ повинна "Нафтогазу" 513 млн грн, а з них за газ, який витрачений на поставку тепла - всього лиш 2,3 млн грн. 
 
За словами Буславець, уряд вирішив складу ситуацію, що виникла з постачанням газу для ТЕЦ під час опалювального сезону, шляхом запровадження розділення відповідальності в частині оплати за газ для виробництва елетроенергії та виробництва тепла.
 

Проект схвалений з дводенним двоопрацюванням зауважень. 

]]>
<![CDATA[Уряд виділив 300 млн гривень на будівництво шляхопроводу у Херсоні]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/urjad-vidliv-300-mln-griven-na-budvnictvo-shljahoprovodu-u-kherson-61294 Thu, 22 Oct 2020 10:20:00 +0300 message На засіданні Уряду було схвалено постанову “Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету обласному бюджету Херсонської області на будівництво шляхопроводу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег у м. Херсоні”. 
 
Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.
 
“Велике будівництво на українських дорогах триває. Щойно Уряд затвердив порядок та умови надання субвенції з державного бюджету обласному бюджету Херсонської області на будівництво шляхопроводу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег у Херсоні. Об’єкт було розпочато ще у 2012-му році, потім була хвиля обіцянок у 2017-му і тільки тепер там почалися роботи. Обсяг субвенції – 300 млн гривень”, - зазначив очільник Міністерства.
 

Шляхопровід має з'єднати 2 райони міста транспортною розв'язкою через залізничні колії в різних рівнях і в одному рівні на перетині вул. Залаегерсег та вул. Бериславське шосе з перерозподілом транспортних потоків. 

]]>
<![CDATA[НКРЕКП оштрафувала регіональну мережу ДТЕК за недотримання вимог нормативно-правових актів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nkrekp-oshtrafuvala-regonalnu-merezhu-dtek-za-nedotrimannja-vimog-normativno-pravovih-aktv-61293 Thu, 22 Oct 2020 09:47:00 +0300 message Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики й комунальних послуг на своєму засіданні прийняла рішення щодо покладання штрафних санкцій на ПРАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», про це повідомила пресслужба Нацрегулятора.
 
Підставою перевірки ПРАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» є приєднання до електромереж заяви більше сотні споживачів щодо обов’язку ліцензіата надавати замовнику послугу з приєднання у строки, встановлені договором про приєднання.
 
За результатами перевірки НКРЕКП на ПРАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» було накладено штраф у розмірі 510 000 гривень за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії та порушення ліцензійних умов.
 

Також під час перевірки було встановлено, що 30 замовників послуг з приєднання були приєднанні до мереж ОСР з порушенням термінів визначеним чинним законодавством. А також більше 40 замовників було повідомлено про збільшення строку надання послуги з приєднання без документального підтвердження причина, які стали підставою для збільшення строку. 

]]>
<![CDATA[Борг тепловиків перед НАК «Нафтогаз України» складає близько 44,1 млрд грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/borg-teplovikv-pered-nak-naftogaz-ukrajini-skladaje-blizko-441-mlrd-grn-61292 Thu, 22 Oct 2020 09:19:00 +0300 message За тиждень виробники тепла зменшили борг на 131 млн грн (0,4%), регіональні газозбутові підприємства – на 106 млн грн (0,4%), підприємства ТЕЦ (виробництво електроенергії) – на 25 млн грн (0,3%), про це повідомила пресслужба НАК "Нафтогаз Україна".

Станом на 20 жовтня 2020 р. сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ перед НАК «Нафтогаз України» складає близько 44,1 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість зменшилась на 156 млн грн (0,4%).
 
Заборгованість регіональних газозбутових підприємств складає близько 23,6 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість зменшилась на 106 млн грн (0,4%).
 
Заборгованість промислових підприємств за минулий тиждень зменшилась на 2 млн грн та складає близько 3,6 млрд грн.
 
Заборгованість КП ВО Київради «Київтеплоенерго» за газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, за минулий тиждень зменшилась на 49 млн грн (1,5%). Сумарна заборгованість Київтеплоенерго складає близько 3,3 млрд грн.
]]>
<![CDATA[Сьогодні, 22 жовтня, погода в Україні буде доволі теплою]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-22-zhovtnja-pogoda-v-ukrajin-bude-dovol-teploju-61291 Thu, 22 Oct 2020 08:11:00 +0300 message Сьогодні, 22 жовтня, погода в Україні буде доволі теплою, а подекуди навіть з легкими нотками спеки до +20 градусів. Попри незначну хмарність переважно буде сонячно й зовсім без опадів, прогнозує Укргідрометцентр.
 
Саме четвер, 22 жовтня, стане початком несподіваного осіннього потепління, яке затримається в Україні на декілька днів. 
 
Сьогодні найтеплішим буде південь і запорізьке приазов'я, де температура повітря підніметься до +17...+20 градусів. Вітер подекуди розганятиметься до 5 – 10 метрів за секунду.
 
На заході й у центрі теж доволі комфортна й тепла погода – +15...+19 градусів. Найшолодніше, але тим не менш тепло, буде на сході – +12...+17 градусів.
 
У Києві четвер також буде теплим – +15...+17 градусів. Синоптики готові битися об заклад, що з неба не впаде ні краплинки.
 
Загалом тепла погода на декілька днів затримається в Україні. Так, у суботу, 24 жовтня, захід і північ на один день накриють дощі, але згодом знову повернуться сонце й тепло. Така погода затримається щонайменше до 26 жовтня.
 
Прогноз погоди в містах України на четвер, 22 жовтня:
 
Ужгород – +15...+17
 
Львів – +16...+18
 
Івано-Франківськ – +18...+20
 
Тернопіль – +16…+18
 
Чернівці – +17...+19
 
Хмельницький – +16…+18
 
Луцьк – +16…+18
 
Рівне – +16…+18
 
Житомир – +16…+18
 
Вінниця – +16…+18
 
Одеса – +18…+20
 
Миколаїв – +17…+19
 
Херсон – +17…+19
 
Сімферополь – +16...+18
 
Кропивницький – +16...+18
 
Черкаси – +16...+18
 
Чернігів – +13...+15
 
Суми – +12…+14
 
Полтава – +15…+17
 
Дніпро – +16...+18
 
Запоріжжя – +18...+20
 
Донецьк – +15…+17
 
Луганськ – +12...+14
 

Харків – +15...+17 

]]>
<![CDATA[60% жилфонда Киева уже с теплыми батареями]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/60-zhilfonda-kijeva-uzhe-s-teplymi-batarejami-61290 Wed, 21 Oct 2020 18:25:00 +0300 message Киев постепенно подает тепло в дома жителей столицы и в другие учреждения и организации. На сегодня уже подключено более 60 процентов жилых домов, половина детских садов и школ. Также, по заявкам руководителей, подключаем медучреждения, заявил мэр Киева Виталий Кличко.

«Я обращаюсь к руководителям ОСМД, ЖСК, управляющих компаний учреждений: не медлите с заявками на подключение. Ведь именно от ваших оперативных действий зависят сроки подачи теплоносителя », - подчеркнул Кличко.

Он напомнил, что в городе работает жилищно-коммунальная инспекция, обследует состояние домов и систем теплоснабжения.

«Ответственность за подготовку к отопительному сезону будут нести все, от кого это зависело, - от руководителей ЖЭКов к главам районов», - подчеркнул Виталий Кличко.

 

]]>
<![CDATA[ЄС не подобається, як НКРЕКП регулює ринок електроенергії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jes-ne-podobajetsja-jak-nkrekp-reguljuje-rinok-jelektrojenergji-61289 Wed, 21 Oct 2020 17:35:00 +0300 message Секретаріат Енергетичного Співтовариства розкритикував підходи української влади до регулювання ринку електричної енергії.

"Оптовий ринок є предметом для багатьох регуляторних впливів, які руйнують ринкові сигнали. Ціни на ринку "на добу вперед", який є централізованим та індикативним сегментом ринку, обмежені граничними цінами, встановленими регулятором. Загальна концепція, яка забезпечує цілісність ринку, все ще не впроваджена, ці фактори разом з недостатністю прозорості роблять ринок схильним до зловживань», - передає видання слова Копача.

Секретаріат закликав українську владу переглянути регуляторні втручання в ринок, такі як граничні ціни та проведення спеціальних сесій аукціонів (Аукціони «Енергоатому» - ред.) для окремих категорій споживачів.

Також суттєвою проблемою ринку, за оцінками Енергоспівтовариства, є штучно занижені ціни на електроенергію для населення, що створює фінансовий дефіцит на ринку.

"Механізм ПСО розроблений нежиттєздатним чином. Низькі тарифи для домогосподарств, не покривають вартість постачання електроенергії, які доступні далеко не тільки домогосподарствам, які накладають обмеження, покладені на державні генеруючі компанії «Енергоатом» і «Укргідроенерго» продавати електроенергію за ціною 10 грн/МВт-год, що майже безкоштовно, є джерелом істотного фінансового дефіциту всього сектора», - зазначив глава Секретаріату Енергоспівтовариства.

Нагадаємо, раніше підходи НКРЕКП до регулювання ринку розкритикував Антимонопольний комітет України, звинувативши регулятор у штучному обмеженні конкуренції.

На початку року у Верховній Раді була створена робоча група ТСК для розслідування причин кризи на енергоринку. Вона встановила, що основна відповідальність за виниклу кризу лежить на національному регуляторі НКРЕКП. Також в ході роботи ТСК стало відомо про факти корупції в керівництві НКРЕКП. Так на початку жовтня НАЗК почало перевірку голови НКРЕКП Валерія Тарасюка через конфлікт інтересів, пов'язані з сімейним енергобізнесом.

 

]]>
<![CDATA[«Енергоатом» знизив виробництво електроенергії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jenergoatom-zniziv-virobnictvo-jelektrojenergji-61288 Wed, 21 Oct 2020 16:50:00 +0300 message Виробництво електроенергії всіма електростанціями державного підприємства НАЕК "Енергоатом" в січні-вересні 2020 року скоротилося на 6,2% (на 3 млрд 792,3 млн кВт-год) в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року - до 56 млрд 936,5 млн квт -год.

Про це з посиланням на Інтерфакс-Україна повідомляє БізнесЦензор.

Планове завдання з виробництва електроенергії за вказаний період перевиконано на 3%.

Електростанції держпідприємства відпустили 53 млрд 176,7 млн ​​кВт-год електроенергії проти 57,02 млрд кВт-год в січні-вересні 2019 го.

Частка "Енергоатома" в загальній структурі виробництва електроенергії в країні склала 52,9%, що на 0,3 п.п. менше, ніж за дев'ять місяців минулого року.

Обсяг освоєння капітальних вкладень склав 5 млрд 632,3 млн грн проти 9 млрд 199,3 млн грн в січні-вересні 2019 року, фінансування капвкладень - 6 млрд 814,4 млн грн проти 11 млрд 32,1 млн грн.

За підсумками звітного періоду НАЕК перерахувала до бюджетів всіх рівнів 8 млрд 20,4 млн грн, розрахунки зі страхування склали 2 млрд 354,2 млн грн.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) АЕС НАЕК склав 62,4%, що на 4,4 п. П. Менше, ніж в січні-вересні 2019 року. При цьому коефіцієнт готовності несення номінальної електричної навантаження склав 72,9%, що на 4,5 п. П. Більше показника дев'яти місяців 2019 року.

В роботі АЕС України в січні-вересні-2020 зафіксовано 12 порушень проти 10 за аналогічний період минулого року.

Загальна тривалість перебування енергоблоків АЕС в ремонтах склала 1047,16 діб проти 1228,03 діб в січні-вересні 2019 року.

Радіаційні параметри роботи атомних електростанцій за вказаний період не перевищували нормативні значення, радіаційний захист персоналу та населення забезпечувалася на достатньому рівні.

Як повідомлялося, "Енергоатом" в 2019 році скоротив виробництво електроенергії на 1,65% (на 1 млрд 397,9 млн кВт-год) в порівнянні з 2018 роком - до 83 млрд 228,4 млн кВт-год.

"Енергоатом" є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

НАЕК також експлуатує Ташлицьку ГАЕС встановленою потужністю 302 МВт в турбінному режимі і побудовану на нижньому водосховищі ГАЕС Олександрівську ГЕС встановленою потужністю 11,5 МВт.

 

]]>
<![CDATA[Українці не підтримують вільну економічну зону на Донбасі]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajinc-ne-pdtrimujut-vlnu-jekonomchnu-zonu-na-donbas-61287 Wed, 21 Oct 2020 15:35:00 +0300 message 45% респондентів, опитаних Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), не підтримують створення вільної економічної зони на Донбасі.

Про це свідчать результати опитування, передають Українські Новини.

В ході опитування респондентів запитали, чи підтримують вони створення в Донецькій і Луганській областях вільної економічної зони (ВЕЗ).

45% опитаних не підтримують створення ВЕЗ, 33,5% - підтримують, 20,5% - не змогли відповісти.

При цьому рівень підтримки цієї ініціативи зростає із заходу на схід з 27% до 46%.

Так, на заході України створення ВЕЗ на Донбасі підтримують 27,1% опитаних громадян, не підтримують - 53,1%; в центрі України підтримують 28,1%, не підтримують - 50,8%, на півдні України підтримують 37,1%, не підтримують - 32,7%, в східних областях (в тому числі на Донбасі) підтримують 45,8%, не підтримують - 35,5%.

Опитування проводилося з 17 по 19 жовтня методом телефонного інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів серед дорослого населення України, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу.

В ході опитування було проведено 505 інтерв'ю.

Статистична похибка вибірки не перевищує 4,5%.

Хочете брати участь у громадській діяльності? Дізнатися докладніше про громадянське суспільство можна, скориставшись сайтом engage.org.ua. Щоб бути в курсі подій, підпишіться на розсилку новин.

]]>
<![CDATA[Житло для молодих сімей не отримало бюджетних грошей]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zhitlo-dlja-molodih-smej-ne-otrimalo-bjudzhetnih-groshej-61286 Wed, 21 Oct 2020 14:40:00 +0300 message У 2020 році з державного бюджету не профінансували молодим сім'ям жодного довгострокового кредиту на покупку житла.

Згідно з даними Держмолодьжітла, всього за 9 місяців цього року було надано 209 пільгових довгострокових кредитів молодим сім'ям. З них 119 профінансовані їх місцевих бюджетів, а ще 91 - за рахунок статутного капіталу самого відомства. З держбюджету не виділили ні копійки.

Незважаючи на кризовий рік і то, що програми для молоді абияк працюють, до показників 2019 го все ж не дотягують. У минулому році за аналогічний період було надано 442 пільгових кредиту на покупку житла. Тоді за рахунок держбюджету було профінансовано лише 48 іпотечних договору.

У відомстві зазначають, що відсутність уваги державної влади до вирішення житлового питання громадян веде до загострення соціальної напруженості в країні.

"На тлі окремих позитивних рішень центральної влади, наприклад, впровадження програми кредитування окремих категорій під 3%, в цілому негативна ситуація спостерігається вже протягом останніх шести років. Очевидно, що зусиль одного лише місцевого самоврядування для системного і масового забезпечення українців власним доступним і достатнім житлом недостатньо. Потрібні консолідовані дії в цьому напрямку ", - говорить голова правління Держмолодьжітла Сергій Кімнатний.

Реконструкція столичних «хрущовок»: як і коли 570 тисяч жителів Києва отримають нове житло

У відомстві сподіваються, що при розгляді держбюджету на 2021 рік будуть враховані численні пропозиції народних депутатів щодо повноцінного фінансування житлових програм.

Відзначимо, термін дії державної програми забезпечення молоді житлом закінчується в 2020 році. Чи будуть її продовжувати, поки не ясно.

 

]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>