Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Mon, 10 Aug 2020 08:04:36 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Сьогодні, 10 серпня, в Україні вдень у західних і північних областях місцями невеликі дощі]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-10-serpnja-v-ukrajin-vden-u-zahdnih--pvnchnih-oblastjah-mscjami-nevelik-doshh-60580 Mon, 10 Aug 2020 07:42:00 +0300 message З початком нового тижня спека трохи вгамується, а більшість областей взагалі омиють грози. Водночас, на Півдні та Сході переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Грози синоптики прогнозують у західних, північних та центральних регіонах, прогнозує  Укргідрометцентр.
 
Негоду обіцяють у:
 
Закарпатській області;
Львівській області;
Волинський області;
Івано-Франківській області;
Тернопільській області;
Рівненській області;
Чернівецькій області;
Хмельницькій області;
Житомирській області;
Вінницькій області;
Київській області;
Чернігівській області;
Сумській області;
Полтавській області;
Черкаській області;
Кіровоградській області.
 
На решті територій України буде сухо та без опадів, але з пожежною небезпекою.
 
Вітер переважно північний, 5-10 м / с. Температура повітря вночі 13-18 °, в південній частині до 21 °; вдень 23-28 °, в південних, східних областях та на Закарпатті до 31 °.
 
У Києві 10 серпня - вночі без опадів, вдень місцями невеликий короткочасний дощ, температура повітря вночі 16-18 °, вдень 26-28 °. 
]]>
<![CDATA[НАБУ: Збиток від Роттердам + склав 39 мільярдів грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nabu-zbitok-vd-rotterdam--sklav-39-mljardv-grn-60579 Fri, 07 Aug 2020 18:25:00 +0300 message Під час досудового розслідування НАБУ встановило факти втручання представників ДТЕК в діяльність голови НКРЕКУ.

За результатами попереднього розслідування Національного антикорупційного бюро, впровадження формули «Роттердам +», завдало державі збитків на 39 млрд гривень. Про це НАБУ, практично завершило розслідування у цій справі, повідомив у відповідь на запит ZN.UA.

«Впровадження« формули Роттердам + »вплинуло не тільки на збільшення оптової ринкової ціни електроенергії, яка в кінцевому рахунку сплачена всіма її споживачами, а й на перерозподіл фінансового ресурсу ринку енергетики між суб'єктами цього ринку, зокрема, порушені економічні інтереси суб'єктів генерації державного сектора економіки . Таким чином, впровадження «формули Роттердам +» мало наслідком порушення громадських і державних інтересів на суму понад 39 млрд грн. Розмір збитку встановлений на підставі ряду науково-економічних досліджень та судових експертиз », - повідомили в НАБУ.

Згідно, наданої бюро інформації, досудовим розслідуванням встановлено факти втручання представників ДТЕК в діяльність глави НКРЕКУ Дмитра Вовка і члена комісії Володимира Євдокимова з метою прийняття регуляторних рішень в інтересах приватної компанії, а саме: впровадження так званої формули «Роттердам +». НАБУ стверджує, що готове довести в суді не тільки дію, але і сам факт того, що Роттердамська формула створювалася безпосередньо в ДТЕК.

 

]]>
<![CDATA[Змінилися умови державної фінансової підтримки ОСББ]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zmnilisja-umovi-derzhavnoji-fnansovoji-pdtrimki-osbb-60578 Fri, 07 Aug 2020 17:35:00 +0300 message Набула чинності нова редакція програми «Енергодім», яка дає нові можливості для підтримки енергомодернізації ОСББ.

Про це повідомляє Фонд енергоефективності.

30 липня 2020 року Наглядова Рада Фонду енергоефективності затвердила зміни до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», а також інших документів, що є невід’ємною частиною Програми. Програма в новій редакції вступає в дію з 4 серпня 2020 року. Це означає, що вже з цього дня усі заявки прийматимуться у новій редакції.

Перехідний період буде складати 21 (календарний) день з дня вступу в дію нової редакції Програми. Тобто, Фонд буде приймати документи і за новими вимогами, і за встановленими формами попередньої редакції (від 16 квітня 2020 року) – по 25 серпня 2020 року включно.

Програма «Енергодім» тепер дозволяє співвласникам багатоквартирних будинків залучати до роботи надавачів послуг із супроводу (супроводження) проектів з енергомодернізації та отримувати відшкодування від Фонду для оплати таких послуг.

Які основні зміни відбулися. Для ОСББ – учасників Програми з’явилася можливість користуватися послугами з професійного супроводу проектів за умовами Програми «Енергодім». Розмір Гранту Фонду для відшкодування витрат по даному напрямку — 70% вартості такої послуги на кожному окремому етапі реалізації проекту.

Важливі умови:

загальна вартість послуг з супроводу проекту не повинна перевищувати 1,8 % фактичної вартості прийнятних заходів з будівельних робіт за проектом для Пакету «Комплексний» (Б) та 5% – для Пакету «Легкий» (А). У разі перевищення з боку ОСББ даних обмежень Фонд при розрахунку гранту бере це до уваги, а тому, відповідно, розмір відшкодувань понесених витрат буде меншим за встановлені 70%;

ОСББ самостійно визначають, чи потрібно залучати таких надавачів послуг до реалізації проекту, тобто, це не є обов’язковою умовою Програми;

залучати проектних менеджерів ОСББ можуть на будь-якому з етапів реалізації проекту;

у разі покрокової верифікації відшкодування вартості послуг з супроводу проектів здійснюється при остаточній виплаті Гранту, без відшкодування частинами під час здійснення окремих кроків верифікації.

Деякі редакційні зміни до Грантової політики Програми акцентують увагу на тому, що прийнятні витрати, які стосуються будівельних робіт, послуг з технічного та авторського нагляду — не можуть перевищувати загальну кошторисну вартість, що зазначена в кошторисній документації та відповідає звіту (висновку, оцінки) експертної організації.

Інші зміни, внесені до Програми, стосуються:

спрощення процедур підготовки документів. Зокрема:

скорочено назви деяких документів;

видалені опції вибору назв районів та областей;

видалено опцію подання реквізитів протоколу щодо прийняття рішення про участь ОСББ в Програмі;

тепер енергетичні сертифікати потрібно формувати та долучати до заявки на участь в Програмі для всього будинку (а не його відокремлених частин);

полегшення процесу передачі документів до Фонду для внесення виправлень і доповнень. Тепер такі документи можна направляти напряму до Фонду енергоефективності, без посередництва банків-партнерів

незначних розширень в описі заходів з енергоефективності та вимог до матеріалів, обладнання та доповнень переліку уточнюючих гарантій щодо конфлікту інтересів.

 

]]>
<![CDATA[В Україні нарахували 33 тисячі незаконних звалищ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-ukrajin-narahuvali-33-tisjach-nezakonnih-zvalishh-60577 Fri, 07 Aug 2020 16:43:00 +0300 message В Україні відновило роботу Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів. Процес по налагодженню діяльності відомства тривав понад місяць. Про це повідомляє пресслужба Міністерства.

"На сьогодні затверджено структуру апарату, штатний розклад і кошторис. За Станом на 5 серпня 2020 заповнене більше 30% від штатної чисельності працівників", - підкреслив глава відомства Роман Абрамовський.

За його словами, тепер міністерство може зосередитися на формуванні і реалізації державної екологічної політики та ефективному впровадженні реформ. Одна з яких запровадження європейських директив у вигляді законопроекту 2207-1 Д, який був проголосований у першому читанні.

 Абрамовський зазначив, що в Україні 94% відходів складується на 39 тис. Сміттєвих звалищ, з яких 33 тис. Є незаконними.

У басейні річки Тиса на Закарпатті виявлено 45 несанкціонованих звалищ і направлено приписи органам місцевого самоврядування про прийняття невідкладних заходів щодо їх ліквідації. В цілому, в Тисі виявлено понад 1000 м3 відходів», - зазначив міністр.

Крім того, в результаті обстеження узбережжя річки Прут в Івано-Франківській області, виявлено велику кількість стихійних звалищ і притягнуто до адміністративної відповідальності посадових осіб місцевої влади, направлено приписи щодо усунення засмічень.

Нагадаємо, рішення про створення Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Кабмін прийняв на засіданні 27 травня. Романа Абрамовського затвердили його главою 19 червня, в цей же день міністерство зареєстрували як нова юридична особа.

 

]]>
<![CDATA[«Укрзалізниця» займеться впровадженням нових стандартів безпеки в поїздах]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrzalznicja-zajmetsja-vprovadzhennjam-novih-standartv-bezpeki-v-pojizdah-60576 Fri, 07 Aug 2020 15:40:00 +0300 message «Укрзалізниця» спільно з правоохоронцями домовилися виробити нові підходи і стандарти безпеки в поїздах. Про це заявив в.о. голови правління УЗ Іван Юрик на сторінці в соцмережі Facebook.

Компанія поки обговорює питання залучення правоохоронців для патрулювання пасажирських вагонів. До супроводу поїздів, ймовірно, долучать співробітників Нацполіціі.

Укрзалізниця продовжує облаштовувати вагони і вокзали камерами відеоспостереження. Зараз їх близько тисячі.

Випадки агресивної поведінки пасажирів останнім часом не рідкість. Саме тому, керівник Укрзалізниці наполягає на виробленні нових підходів і стандартів безпеки в поїздах.

«До супроводу поїздів повинні бути залучені працівники Нацполіціі. Зараз обговорюємо це питання », - повідомив він.

Глава «Укрзалізниці» також розповів, що на вокзалах і в поїздах продовжують встановлювати камери відеоспостереження. Вони вже є приблизно в тисячі вагонів - це третина парку перевізника.

«Маю тверде переконання, що спільними зусиллями нам вдасться відпрацювати оперативну взаємодію з правоохоронними органами та вибудувати якісно нову систему безпеки в поїздах», - зазначив Іван Юрик.

Раніше член наглядової ради перевізника Сергій Лещенко заявив, що залучення поліції охорони обходитиметься «Укрзалізниці» 250 млн грн. на рік. Він також підкреслив, що транспортна міліція не супроводжує потяги з 2012 року. У 2015 році вона була ліквідована.

 

]]>
<![CDATA[За другий квартал економіка впала на 11%]]> http://statistic.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/za-drugij-kvartal-jekonomka-vpala-na-11-60575 Fri, 07 Aug 2020 14:35:00 +0300 message Валовий внутрішній продукт України в першій половині 2020 року скоротився на 6,5% проти аналогічного періоду 2019 року, зокрема, в другому кварталі падіння становило 11%, що менше, ніж очікувалося раніше (14%).

Про це повідомляє Мінекономіки в огляді економічної діяльності за перше півріччя 2020 року, передає Інтерфакс-Україна.

"Щомісячна динаміка видів економічної діяльності свідчить, що економіка пройшла пік і подолала рубіж максимально негативного ефекту від жорстких протиепідемічних заходів і всередині країни, і за її межами, який найбільше відчувався у квітні-травні 2020 року. Й наразі на тлі пом'якшення карантину поступово починає відновлюватися", - зазначають у відомстві.

Згідно з даними міністерства, за підсумками січня-липня скорочення зведеного індексу виробництва становило 7,7% (на 7,3% - у січні-травні-2020).

"У червні 2020 року пом'якшення карантинних обмежень, і всередині країни, і за її межами, сприяли уповільненню падіння промислового виробництва - до 5,6% (порівняно з -12,2% у травні 2020 року), з урахуванням ефекту календарних днів - до 7,1% (11,7% відповідно)", - зазначило Мінекономіки.

Зокрема, сезонно скоректований індекс промислової продукції в червні до травня 2020 року зріс на 3,4% (+2,8% травень до квітня 2020 року), уточнило міністерство.

Зменшення глибини падіння в червні спостерігалося у добувній промисловості - до 4,9% (спад на 8,9% у травні 2020 року) та в переробній - до 6,2% (падіння на 15,6% відповідно), свідчать дані міністерства.

У червні темпи падіння виробництва в металургії істотно уповільнилися до - 3,9 порівняно з -19% у травні, чому посприяло пожвавлення економічної активності. Зокрема, поновив роботу після семимісячної паузи Дніпровський металургійний завод.

Машинобудування зберегло в червні темпи скорочення виробництва - просідання на 22,5% порівняно з -22,4% у травні.

"Водночас у постачанні електроенергії, газу, пари й кондиціонованого повітря відбулося поглиблення падіння до - 4% (-1,9% відповідно)", - зазначило міністерство.

Будівництво в червні завдяки дорожнім роботам зросло на 0,1% порівняно з -2,6% у травні, а за перше півріччя скоротилося на 5,5% (25,3% за аналогічний період минулого року), зазначило міністерство.

Зростання показало в червні виробництво продуктів, напоїв і тютюнових виробів - на 0,8% проти -5,4% у травні цього року, що міністерство пояснює високою сировинною базою з боку сільськогосподарського виробництва насіння соняшнику й поліпшення світової кон'юнктури на соняшникову олію.

Проте загалом сільське господарство за підсумками минулого місяця показало скорочення обсягів виробництва на 40,6% порівняно зі зростанням на 12,2% у червні 2019-го і -18,7% за підсумками першого півріччя цього року порівняно з +5,8% за січень-червень-2019.

 

]]>
<![CDATA[Експерт: Інвестори можуть покинути Україну, якщо країна не перейде на RAB-тариф]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jekspert-nvestori-mozhut-pokinuti-ukrajinu-jakshho-krajina-ne-perejde-na-rab-tarif-60574 Fri, 07 Aug 2020 13:45:00 +0300 message Застаріла система електромереж загрожує енергетичній безпеці України; без її модернізації країна може втратити інвесторів, вважає директор програми енергетичного розвитку і безпеки Міжнародного центру оподаткування та інвестицій Аріель Коен.

Перехід на RAB-регулювання є однією з умов, які здатні забезпечити модернізацію інфраструктури електромереж України. Про це в статті для видання RealClearEnergy написав директор програми енергетичного розвитку і безпеки Міжнародного центру оподаткування та інвестицій Аріель Коен.

Застаріла "радянська електромережу є слабкою ланкою, загрозливим енергетичної безпеки України", вважає аналітик.

Коен звернув увагу, що мережі мають гостру потребу в модернізації. За його оцінкою, обсяг інвестицій становить $ 12,5 млрд на період до 2030 року.

Щоб залучити інвесторів, український уряд повинен запропонувати їм "надзвичайно привабливі, стабільні і передбачувані умови", одним з яких є впровадження стимулюючого регулювання, зазначив Коен.

"Якщо реформи не будуть проведені, західні інвестори можуть покинути Україну, як це було в минулому", - підкреслив він.

Згідно з даними НКРЕКУ, зношеність мереж в Україні складає 80%, заявляв у 2017 році в ефірі NewsOne тодішній глава відомства Дмитро Вовк.

25 червня генеральний секретар європейської галузевої асоціації Eurelectric Крістіан Рубі заявив, що для того, щоб Україна досягла успіху, вона повинна вирішити питання стимулювання інвестицій в електричні мережі.

 

]]>
<![CDATA[Змінилися правила призначення субсидії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zmnilisja-pravila-priznachennja-subsidji-60573 Fri, 07 Aug 2020 12:41:00 +0300 message Кабмін прийняв постанову №632 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”. Цей документ дозволяє штучно збільшити середній дохід сім’ї, після чого сім’я буде отримувати соцдопомогу значно меншого розміру, або ж взагалі не матиме на неї право. 
 
Щоб вирахувати середньомісячний сукупний дохід одного члена сім’ї, потрібно середньомісячний сукупний дохід сім’ї поділити на кількість членів сім’ї.
 
Експерт соціальних і гендерних програм Центру Разумкова Ольга Пищуліна розповіла, що будуть враховуватися такі виплати:
 • зарплата після виплати податків;
 • грошове забезпечення військовослужбовців;
 • пенсія і довічні виплати для суддів у відставці;
 • стипендія;
 • соціальні виплати, в тому числі субсидія;
 • пільги на оплату житлово-комунальних послуг;
 • придбання твердого палива і скрапленого газу;
 • допомога по безробіттю;
 • грошові перекази з-за кордону;
 • доходи від продажу молока, і молочної сировини;
 • продукції тваринництва (30% нарахованих сум).
При цьому не враховуватимуться такі доходи:
 • допомога при народженні дитини;
 • разові виплати тим, хто усиновив дітей;
 • виплати матерям-героїням;
 • допомога на дітей-сиріт;
 • виплати за програмою “муніципальна няня”;
 • аліменти;
 • доходи від розміщення депозитів;
 • допомога на поховання.
 

Натож, у сукупний дохід включають грошове забезпечення військовослужбовців, і субсидії і пільги на оплату житлово-комунальних послуг. 

]]>
<![CDATA[Цими вихідними у столиці пройдуть традиційні сільськогосподарські ярмарки]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/cimi-vihdnimi-u-stolic-projdut-tradicjn-slskogospodarsk-jarmarki-60572 Fri, 07 Aug 2020 12:05:00 +0300 message У Києві 8-9 серпня пройдуть традиційні сільськогосподарські ярмарки. Про це повідомили у Департаменті промисловості та розвитку підприємництва, про це повідомила пресслужба КМДА.
 
Так, ярмарки пройдуть:
 
8 серпня (субота):
 
• у Голосіївському районі – вулиці Паньківська; вулиці Голосіївська, 4-10;
 
• у Деснянському районі – вулиці Кубанської України (у межах вул. Космонавта Волкова та просп. Лісового), вулиці Миколи Закревського (у межах просп. Володимира Маяковського, 2-А та вулиці Теодора Драйзера);
 
• у Дніпровському районі – вулиці Всеволода Нестайка (поряд поштамту "Лівобережний");
 
• в Оболонському районі – вулиці Петра Калнишевського, 1-5;
 
• у Печерському районі – вулиці Катерини Білокур;
 
• у Подільському районі – просп. Степана Бандери (біля Куренівського парку);
 
• у Святошинському районі – вулиці Булгакова, 10-13/1;
 
• у Шевченківському районі – вулиці Богдана Гаврилишина, 1-17.
 
9 серпня (неділя):
 
• у Голосіївському районі – вулиці Маршала Конєва (у межах вулиць Михайла Ломоносова та Василя Касіяна);
 
• у Печерському районі – вулиці Джона Маккейна (у межах вулиць Іоанна Павла II та Чигоріна);
 

• у Шевченківському районі – вулиці Татарська, 32-38. 

]]>
<![CDATA[Підписано закон про збільшення стипендії дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування]]> http://law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pdpisano-zakon-pro-zblshennja-stipendji-dtjam-sirotam-ta-dtjam-pozbavlenim-batkvskogo-pkluvannja-60571 Fri, 07 Aug 2020 11:27:00 +0300 message Міністерство соціальної політики постійно співпрацює з народними депутатами України щодо законопроектів стосовно поліпшення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
 
Результатом такої співпраці став підписаний Президентом Закон України „Про внесення змін до статті 8 Закону України „Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” щодо посилення соціального захисту учнів, студентів (курсантів) з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та деяких інших осіб” № 785-ІХ, який Верховна Рада України ухвалила 14 липня 2020 року.
 
Відповідно до цього закону з 1 січня 2021 року:
 • право на соціальну стипендію матимуть студенти (курсанти), які під час навчання та у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (батьки яких померли / оголошені померлими, загинули або пропали безвісти);
 • підвищиться розмір соціальної стипендії для студентів (курсантів) з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який становитиме не менше 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, а після досягнення такими дітьми 18 років – 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
 

На сьогодні такі студенти отримують соціальну стипендію у розмірі 2 360 грн, після набрання чинності закону розмір соціальної стипендії збільшиться в середньому на 1 150 гривень. 

]]>
<![CDATA[Екологи оскаржили виданий німецькою владою дозвіл на введення "Північного потоку -2" в експлуатацію]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jekologi-oskarzhili-vidanij-nmeckoju-vladoju-dozvl-na-vvedennja-pvnchnogo-potoku--2-v-jekspluatacju-60570 Fri, 07 Aug 2020 10:55:00 +0300 message Німецькі експерти впевнені, що "Північний потік-2" на основі актуальних наукових відомостей не був би дозволений. Екологи оскаржили в суді виданий німецькою владою дозвіл на введення "Північного потоку -2" в експлуатацію, про це пише DW.
 
"Екологічна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) оскаржила у Вищому адміністративному суді землі Мекленбург - Передня Померанія в Грайфсвальді видачу дозволу на введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2", - йдеться у повідомленні.
 
У заяві, опублікованій на сайті організації, вказується, що DUH домагається повторного розгляду заявки на введення газопроводу в експлуатацію з боку Гірничого управління міста Штральзунд. Саме це управління відповідає в ФРН за видачу дозволу на будівництво і експлуатацію нового газопроводу. Екологи вважають, що при початковому вивченні заявки не було враховано "нових наукових відомостей про неконтрольовані витоки метану при видобутку, транспортуванні і переробці природного газу". І при оцінці екологічної безпеки проєкту у 2018 році наголос було зроблено тільки на можливості витоків метану виключно в море з самого трубопроводу.Однак такий підхід є неповним, оскільки не враховується можливість витоків при видобутку, транспортуванні і переробці природного газу.
 
Згідно з новими науковими даними, емісія метану, який у 86 разів шкідливіший для клімату, ніж CO2, при видобутку газу набагато вища, аніж вважалося раніше.
 
На думку керівника відділу DUH з питань енергетики та захисту клімату Костянтина Цергера, попри прогресуючу кліматичну кризу, газопровід цементує на десятиліття імпорт до Німеччини шкідливого для клімату природного газу.
 

Експерт зазначив, що зараз необхідно взяти до уваги нові методи вимірювання витоків метану, оскільки вони підтверджують вплив трубопроводу на наш клімат. У скарзі DUH також закликає розглянути це питання в Європейському суді. 

]]>
<![CDATA[В’їзд великогабаритного транспорту до столиці обмежено ]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vjizd-velikogabaritnogo-transportu-do-stolic-obmezheno--60569 Fri, 07 Aug 2020 10:00:00 +0300 message У Києві через високу температуру повітря обмежили в’їзд великогабаритного транспорту. Про це повідомляє пресслужба КМДА.
 
"Із 10:00 до 22:00 обмежений в’їзд великовагового автотранспорту вагою понад 24 тонни і навантаженням на вісь понад 7 тонн, через перевищення денної температури повітря понад +28°С", - сказано у повідомленні.
 
Зазначається, що обмеження здійснюється на всіх під’їздах до Києва.
 

Так, обмеження запроваджено розпорядженням КМДА від 7 липня 2012 року №1173 "Про обмеження руху великовагового автотранспорту на вулицях і дорогах міста Києва у зв’язку з підвищенням температури повітря". 

]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>