Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Fri, 22 Nov 2019 01:42:06 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[За спиляні ялинки перед новим роком штрафуватимуть до 34 тис грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/za-spiljan-jalinki-pered-novim-rokom-shtrafuvatimut-do-34-tis-grn-58087 Thu, 21 Nov 2019 18:25:00 +0300 message У Держлісагентстві зазначили, що розмір штрафних санкцій за незаконно спиляні ялинки залежить від місця незаконної порубки. Про це пресслужба Держлісагентства.

Розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної рубки новорічної ялинки (в лісі чи в межах населеного пункту) та діаметра дерева у корі біля шийки кореня, зокрема відшкодовується шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні:

до 10 см (діаметр дерева у корі біля шийки кореня) - 498,47 грн,

10,1-14 см - 878,25 грн,

14,1-18 см - 2254,97 грн.

Також розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного вирубування хвойних дерев на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду за межами населених пунктів становить:

до 10 см (діаметр дерева у корі біля шийки кореня) - 279 грн,

10,1-14 см - 480 грн,

14,1-18 см - 1221 грн.

Розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконним вирубуванням хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів становить:

до 10 см (діаметр дерева у корі біля шийки кореня) - 1152 грн,

10,1-14 см - 1500 грн,

14,1-18 см - 1852 грн.

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн), а посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн).

Згідно зі статтею статтею 246 Кримінального кодексу України "Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу" визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-25500 грн) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, караються штрафом від тисячі п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів (25500-34000 грн) доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Дії, передбачені частинами першою, другою чи третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

 

]]>
<![CDATA[У Новояворівську почали подачу теплоносія]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-novojavorvsku-pochali-podachu-teplonosja-58086 Thu, 21 Nov 2019 17:40:00 +0300 message У Новояворівську почали нагрів систем. Про це повідомляє «Урядовий портал».

«Сьогодні (21 листопада - ред.) Вранці розпочато нагрів систем, протягом дня в оселі мешканців міста Новояворівськ почне надходити тепло», - йдеться в повідомленні.

В уряді повідомляють, що в Новому Роздолі продовжують ремонтні роботи.

Зараз вже ліквідовано чотири пориву на трасах.

«Запуск опалення запланований на завтра», - наголошується в повідомленні.

Повідомляється, що майже всі працівники оформлені на роботу і вже отримали перші виплати по зарплаті.

Також уряд залучив до дисциплінарної відповідальності керівництво АРМА за допущення зриву опалювального сезону в регіоні і відсторонив його від виконання обов'язків.

Раніше повідомлялося, що Гончарук доручив до початку наступного тижня вирішити проблему з опаленням у Львівській області.

 

]]>
<![CDATA[У Зеленського назвали можливі терміни референдуму з продажу землі]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-zelenskogo-nazvali-mozhliv-termni-referendumu-z-prodazhu-zeml-58085 Thu, 21 Nov 2019 16:35:00 +0300 message Референдум про можливість продажу іноземцям землі можуть провести в 2020 р. Про це повідомив уповноважений президента з питань землі Роман Лещенко, пише «Інтерфакс-Україна».

«Думаю, що з пакетом народовладдя, якщо ми приймемо його до кінця цього року, то, очевидно, що в 2020 році цей референдум можна буде провести. Технологічно для всеукраїнського референдуму все, що нам потрібно, це винести питання, який повинен затвердити Верховна Рада », - зазначив Роман Лещенко.

Також він спростував чутки про проведення референдуму щодо іноземців в 2024 р

«Люди керуються першим читанням законопроекту про ринок землі і його перехідними положеннями. Але це питання не буде відкладатися. Тому що законопроект про ринок землі голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Миколи Сольского №2178-10 - це модифікований варіант урядового законопроекту. Той законопроект Кабміну передбачав, що ті іноземці, які вже працюють в Україні, будуть мати можливість купити землю. А тепер вони матимуть право і надалі орендувати ту землю, на якій працюють, але ми їм не даємо право купити землю », - додав Роман Лещенко.

Уповноважений президента з питань землі запевнив, що в будь-якому випадку, іноземців на початковому етапі відкриття ринку землі не буде, і законом буде передбачено всеукраїнський референдум.

Нагадаємо, що за словами голови аграрного комітету Миколи Сольского, право іноземних громадян на покупку української землі буде забезпечено тільки після прийняття закону про референдум і його проведенні.

 

]]>
<![CDATA[Кабмін затвердив нові екологічні вимоги для обігрівачів ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-zatverdiv-nov-jekologchn-vimogi-dlja-obgrvachv--58084 Thu, 21 Nov 2019 15:51:00 +0300 message На українському ринку з'являться екологічні й енергоефективні обігрівачі. 

Кабінет міністрів України затвердив нові екологічні вимоги для обіг Читайте також Україні за рік майже потроїла потужності "зеленої" енергетики Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр енергетики й захисту навколишнього середовища Олексій Оржель. 

«Уряд затвердив новий екодизайн європейського зразка для обігрівачів приміщень і комбінованих обігрівачів. Згідно з новими вимогами, вони повинні бути більш енергоефективними і менше завдавати шкоди навколишньому середовищу», - написав він. 

За словами міністра, таким чином на нашому ринку з'являться екологічні й енергоефективні обігрівачі для будинків. 

«Ми повинні запам'ятати, що 1 гривня, вкладена в енергоефективність, повертається назад в економіку як 3 гривні через економічний мультиплікатор», - зазначив Оржель, додавши, що уряд має намір активно працювати в цьому напрямі. 

Як повідомлялось, в серпні Кабмін ухвалив 10 технічних регламентів європейського стандарту щодо екодизайну побутових товарів, які визначають мінімальні стандарти енергоефективності, що дасть змогу економити електроенергію при використанні таких приладів.

 

]]>
<![CDATA[Станом на 21 листопада опалюються 99,4% об'єктів житлового та 99,8% об'єктів соціального фонду]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/stanom-na-21-listopada-opaljujutsja-994-objektv-zhitlovogo-ta-998-objektv-socalnogo-fondu-58083 Thu, 21 Nov 2019 15:32:00 +0300 message Станом на 21 листопада опалюються 99,4% об’єктів житлового та 99,8% об’єктів соціального фонду, про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України.
 
На 100% підключені до опалення 15 областей - Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська.
 
На 100% об’єктів соціальної сфери опалюються у Києві, Волинській і Херсонській областях.

На100% житлових будинків підключені до опалення у Запорізькій, Луганській, Полтавській та Чернівецькій областях. 

]]>
<![CDATA[Україна планує подальшу закупівлю поїздів Hyundai]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajina-planuje-podalshu-zakupvlju-pojizdv-hyundai-58082 Thu, 21 Nov 2019 14:30:00 +0300 message Мінінфраструктури зацікавлене у співпраці з Hyundai з модернізації рухомого складу "Укрзалізниці"

 Міністерство інфраструктури України зацікавлене у співпраці з компанією Hyundai (Південна Корея) з розвитку та модернізації рухомого складу "Укрзалізниці", повідомляється на сайті міністерства.

"Україна вже має досвід співпраці із компанією Hyundai, зокрема, у 2012 році було придбано 10 одиниць міжрегіональних електропоїздів виробництва компанії Hyundai Corporation. Хочу наголосити, що Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, а також Програмою оновлення рухомого складу АТ "Укрзалізниця" на період до 2021 року передбачено оновлення парку пасажирських вагонів та локомотивів, а також придбання 10 одиниць міжрегіональних електропоїздів подвійного живлення", - сказав міністр інфраструктури Владислав Криклій під час зустрічі з представниками компанії Hyundai в Києві у середу.

Він назвав головні пріоритети України у співпраці з іноземними компаніями: локалізація виробництва й обслуговування залізничного рухомого складу в країні, впровадження сучасних технологічних комплексних рішень із сервісного обслуговування й ремонту рухомого складу.

Як повідомлялося, парк швидкісного рухомого складу "Укрзалізниці" налічує десять електропоїздів виробництва Hyundai Rotem, два електропоїзди моделі Екр-1 "Тарпан" виробництва Крюківського вагонобудівного заводу (КВБЗ), два двоповерхових електропотяги чеського виробництва Skoda, а також два потяги в складі з п'яти пасажирських вагонів на локомотивній тязі виробництва КВБЗ.

 

]]>
<![CDATA[Украину ждет повышение тарифов на отопление]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrainu-zhdet-povyshenije-tarifov-na-otoplenije-58081 Thu, 21 Nov 2019 13:54:00 +0300 message  

Наступного тижня Нацкомісія з регулювання енергетики та ринку комунальних послуг (НКРЕКУ) розгляне і, найімовірніше, затвердить нові тарифи на опалення для Одеси, повідомляє місцеве видання «Думська» з посиланням на директора КП «Теплопостачання міста Одеси» (ВМО) Олександра Михайлова. За його словами, підприємство не справляється, тому гроші потрібно десь брати.

Новими тарифами відомство займеться 25-26 листопада. Якщо воно їх підтримає, то з початку грудня за послуги централізованого опалення одесити заплатять на 42% більше, ніж зараз (на початку листопада, розповів Михайлов, в місті вже пройшли громадські слухання за новими тарифами). Якщо сьогодні одна гігакалорія для населення коштує 1,009 тис. Грн, то після підвищення ціна складе 1,445 тис. Грн.

Влада розповіла в 12 пунктах про нову систему пільг на комуналку

З самого початку комунальники хотіли підвищити тарифи на 54-72%. Проект нових розцінок підприємство подало ще в минулому році, але НКРЕКУ заявила, що їх має затверджувати виконком міськради, тобто мер міста Геннадій Труханов. Але муніципалітет, як зазначає видання, «дотиснув центральне відомство», яке готове взяти на себе відповідальність за подорожчання.

Відзначимо, що саме загроза банкрутства підприємств з надання послуг з опалення стала головним аргументом для уряду в питанні скасування встановлених попереднім Кабміном граничних тарифів. Прем'єр Олексій Гончарук в свою чергу заявив, що ця відміна жодним чином на рівні тарифів не відобразиться.

 

]]>
<![CDATA[Кабінет міністрів України ухвалив низку рішень у сфері енергетичної ефективності]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabnet-mnstrv-ukrajini-uhvaliv-nizku-rshen-u-sfer-jenergetichnoji-jefektivnost-58080 Thu, 21 Nov 2019 13:27:00 +0300 message Кабінет міністрів України ухвалив низку рішень у сфері енергетичної ефективності. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, передає “Українська енергетика”. 
 
“Певні вимоги до енергокотлів, які продаються в Україні, це для того, щоб людей не дурили і під виглядом енергоефективних рішень не пропонували те, що в середньостроковій перспективі вийде їм дорожче”, — навів приклад змін прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час брифінгу після засідання уряду.
 
Нагадаємо, за даними моніторингу Пульс Угоди, що визначає рівень імплементації європейського законодавства в українське, за 10 місяців 2019 року Україна приблизно на 50% виконала зобов’язання в сфері енергоефективності та ЖКП за Угодою про асоціацію з Європейським Союзом. 
 

Мова йде про певні вимоги Директива 2012/27/ЄС, Директиви 2006/32/ЄС та Директиви 2010/31/ЄС в енергоефективності. 

]]>
<![CDATA[ОСББ Житомирщини мають отримати 50% компенсації за «теплими кредитами»]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/osbb-zhitomirshhini-majut-otrimati-50-kompensacji-za-teplimi-kreditami-58079 Thu, 21 Nov 2019 12:13:00 +0300 message Житомирська обласна рада виділила додаткових 2 млн грн на відшкодування 10-15% суми «теплих кредитів» для ОСББ у цьому році.
 
У результаті Житомирська область входить у трійку регіонів-лідерів за обсягом співфінансування «теплих кредитів» - 6 млн грн у 2019 році.
 
Тож ОСББ Житомирської області можуть отримувати щонайменше 50% компенсації за «теплими кредитами»:
 
- від 40% до 70% - із державного бюджету;
 
- 10-15% - із обласного.
 
Завдяки такій синергії державного та міського бюджетів 230 ОСББ області залучили понад 70 млн грн «теплих кредитів» на впровадження енергоефективних заходів за останні 5 років.
 

Зокрема, у цьому році в області обсяг коштів, залучених ОСББ на енергоефективні заходи, зріс у 1,5 раза: із понад 24 млн грн у 2018 р. до майже 36 млн грн у 2019 році. 

]]>
<![CDATA[З початку року субсидію на оплату комуналки вже отримали 4 655 тисяч господарств]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/z-pochatku-roku-subsidju-na-oplatu-komunalki-vzhe-otrimali-4-655-tisjach-gospodarstv-58078 Thu, 21 Nov 2019 11:35:00 +0300 message З початку року субсидію на оплату комунальних послуг отримали 4 655 тисяч господарств, субсидію на придбання палива - 420,5 тисяч господарств. 
 
Такі данні повідомляє пресслужба Державної служби статистики України.
 
У січні – жовтні поточного року за отримання субсидій на оплату комунальних послуг у органи соціального захисту звернулись 3 706 тисяч господарств, що на 39,3% відсотків менше за аналогічний період минулого року.
 
Органи соцзахисту призначили субсидії 4 655 тисячам домогосподарств (ураховуючи тих, що звернулися за субсидіями минулого року, але призначено їм було у цьому році, та тих, яким продовжено надання субсидії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995р. № 848). Порівняно з відповідним періодом 2018 року кількість таких домогосподарств збільшилась на 20,4%.
 
Загальна сума призначених субсидій на оплату комунальних послуг у січні – жовтні склала 1,663 млрд грн – на 498,6 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.
 
Субсидії на придбання скрапленого газу та пічного побутового опалення у січні – жовтні поточного року були призначені 420,5 тисячам домогосподарств. У минулому році таких субсидій отримали на 34,2% більше.
 
Загальна сума призначених субсидій на придбання газу та пічного опалення у січні – жовтні поточного року склала 1,329 млрд грн. У минулому році, за відповідний період, компенсацію отримали 1,913 млрд домогосподарств.
 
Середній розмір призначеної компенсації на одне домогосподарство у жовтні 2019 року збільшився порівняно з відповідним періодом минулого року на 2,9% і становив 3070,3 грн.
 

Заборгованість бюджетів із виплати субсидій на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива на кінець жовтня цього року становить 10,5 млн грн. 

]]>
<![CDATA[До Дня пам’яті жертв голодоморів пройде традиційна акція «Засвіти свічку»]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/do-dnja-pamjat-zhertv-golodomorv-projde-tradicjna-akcja-zasvti-svchku-58077 Thu, 21 Nov 2019 10:57:00 +0300 message До Дня пам’яті жертв голодоморів, який відзначають щороку в четверту суботу листопада, у столиці відбудуться жалобні заходи, поминальні панахиди, реквієми, тематичні виставки та традиційна акція «Засвіти свічку».
 
Із метою вшанування на належному рівні жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років, затверджено відповідний план заходів.
 
23 листопада проведуть жалобні заходи на території Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» (вул. Лаврська, 3) за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, іноземних гостей.
 
Цього дня о 16:00 буде оголошено хвилину мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів, а також проведено загальноукраїнську акцію «Засвіти свічку». У цей час кожен охочий може долучитися до вшанування загиблих співвітчизників та встановити свічку на підвіконні.
 
Цієї суботи на території Києва приспустять Державний Прапор України. Також обмежать проведення заходів розважального змісту та внесуть зміни до програм комунальних засобів масової інформації.
 
23 листопада у храмах проводитимуть поминальні панахиди за загиблими внаслідок голодоморів в Україні.
 
22 листопада організують зустріч-реквієм «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця» у Центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка для дітей Києва. Цього ж дня відбудуться лекції та перегляд документального фільму в Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця».
 
До 30 листопада триватиме виставка-реквієм «Не згасне в серці пам’яті свіча» у Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці «Молода гвардія».
 

До 29 листопада у Державному архіві м. Києва відбуватиметься виставка архівних документів «До Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні». 

]]>
<![CDATA[Рішення про скасування граничних тарифів на самі тарифи не вплине - Гончарук]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rshennja-pro-skasuvannja-granichnih-tarifv-na-sam-tarifi-ne-vpline---goncharuk-58076 Thu, 21 Nov 2019 10:24:00 +0300 message Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що скасування урядом обмеження на тарифи на опалення і гарячу воду ніяк на самі тарифи не вплине.
 
Про це він сказав на брифінгу після засідання уряду.
 
Гончарук заявив, що попередній уряд вирішив "зробити хороший інфопривід", ухваливши таке рішення. При цьому впродовж усіх двох місяців роботи нового уряду органи місцевого самоврядування зверталися в Київ, аргументуючи, що це рішення доводить їхні підприємства до банкрутства.
 
"З приводу того, як це вплине на тарифи. Ніяк це не вплине. Навіть якби ми його не відмінили, все одно це ніяк на тарифи не вплинуло б, тому що це рішення протизаконне, і його окремі представники місцевого самоврядування не збиралися виконувати і збиралися його оскаржити в суді", - сказав Гончарук.
 
За словами Гончарука, протягом двох місяців мери міст “били на сполох” і повідомляли, що якщо такі обмеження будуть збережені, вони “будуть банкрутами та будуть змушені припинити опалювальний сезон”.
 
Нагадаємо, Кабмін на засіданні 15 листопада скасував постанову від 26 червня 2019 р. № 560, якою було встановлено граничні тарифи на тепло і гарячу воду.
 

Наприкінці червня 2019 року Урядом Гройсмана було запроваджено граничний тариф на опалення та гаряче водопостанчання, а саме: на теплопостачання - 1400 грн за 1 Гкал за наявності лічильника і 35,21 грн за квадратний метр без лічильника; на гарячу воду на рівні 83,66 грн за 1 куб. м за наявності рушникосушарки і 75,74 грн - за її відсутності. 

]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>