Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Thu, 27 Feb 2020 06:32:00 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Для переселенців з Криму побудують 500 квартир спільно з Туреччиною]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/dlja-pereselencv-z-krimu-pobudujut-500-kvartir-splno-z-turechchinoju-58997 Wed, 26 Feb 2020 18:25:00 +0300 message Україна та Туреччина побудують для вимушених переселенців з АР Крим 500 квартир. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час сьогоднішнього Форуму "Age of Crimea 2020 - Час Криму".

"Ми також домовилися разом з президентом Ердоганом, з Туреччиною, побудувати 500 квартир для кримських переселенців", - сказав глава держави.

Так, незабаром турецькі представники прибудуть в Україну, щоб визначитися з ділянками майбутнього будівництва.

Крім того, президент наголосив на необхідності облаштувати комфортні КПВВ на перетині межі з Кримом. Тож Україна спільно з компанією "Socar" до кінця року планує відкрити у Чонгарі великий хаб для обслуговування громадян. Як зазначив президент, там буде повноцінний ЦНАП, зона відпочинку та інші важливі об'єкт.

26 лютого Зеленський оголосив  Днем супротиву окупації АР Крим та міста Севастополь. Дату українці відзначатимуть щорічно. Повернення Криму в склад України, за думкою Зеленського, "запорука безпеки на планеті" та "відновлення віри у справедливість та міжнародного права".

 

]]>
<![CDATA[Кабмін затвердив чотири нові соціальні виплати]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-zatverdiv-chotiri-nov-socaln-viplati-58996 Wed, 26 Feb 2020 17:35:00 +0300 message Кабінет міністрів України 26 лютого затвердив чотири види нових соціальних виплат із державного бюджету.

В уряді вирішили призначити стипендії для дітей-журналістів, які загинули під час виконання професійних обов’язків, стипендії для студентів на лінії зіткнення, допомогу родинам трьох загиблих на Донбасі українців і винагороду за геройський вчинок.

Уряд сьогодні спрямував 11,6 млн грн на одноразову грошову допомогу сім’ям трьох загиблих українців під час участі в АТО, а також 16 воїнам, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, повідомив у Телеграм-каналі прем'єр Олексій Гончарук.

Крім того, Кабмін запроваджує грошову винагороду українцям, які здійснили геройський вчинок. 207 людей отримають по 105 тис. грн як одноразову допомогу від держави.

Крім того, студенти на лінії зіткнення отримуватимуть соціальну стипендію. Її розмір становитиме:

  • для студентів закладів фахової передвищої освіти — 890 грн;
  • для студентів закладів вищої освіти — 1 тис. 180 грн;
  • для студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування — 2 тис. 360 грн.

Уряд ініціював також призначення стипендій дітям журналістів, які загинули через виконання професійних обов’язків. Йдеться про стипендії президента для дітей Дмитра Лабуткіна і В’ячеслава Веремія.

Лабуткін загинув, збираючи фотоматеріали про російську присутність на сході України, а Веремія вбили тітушки у лютому 2014 року у Києві.

На початку грудня 2019 року «Ракурс» писав, що Кабінет міністрів схвалив єдиний механізм надання допомоги та соціального захисту особам, яких позбавили волі внаслідок збройної агресії проти України. Йдеться про звільнених з російського полону в’язнів.

]]>
<![CDATA[«Укрпошта» знову приймає китайські посилки]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrposhta-znovu-prijmaje-kitajsk-posilki-58995 Wed, 26 Feb 2020 16:40:00 +0300 message АТ "Укрпошта" з 26 лютого відновило приймання всіх видів експортних відправлень до Китаю, йдеться на сайті компанії.

"Це стало можливим завдяки допомозі Посольства Китайської Народної Республіки в Україні", - зазначили в компанії.

В "Укрпошті" наголосили, що нині жодних заборон із боку Національної пошти Китаю щодо прийому посилок немає.

При цьому імпортні відправлення з Китаю надалі доставляють в Україну. Проте через значне скорочення рейсів більшістю авіакомпаній терміни транзиту пошти до України можуть бути збільшені.

Нагадаємо, раніше, через заборону китайської влади на прийом та відправку поштових відправлень, Укрпошта повідомила про тимчасове припинення надання відповідної послуги для українців. Окрім того, через значне зменшення кількості авіарейсів у китайському напрямку, було повідомлено про можливі значні строки затримок доставки вже відісланих посилок. По мірі того, як влада Китаю робить успіхи у приборканні коронавірусу, заборони почали частково знімати.

 

]]>
<![CDATA[Е-квиток коштував киянам 504 мільйони гривень]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/je-kvitok-koshtuvav-kijanam-504-mljoni-griven-58994 Wed, 26 Feb 2020 15:40:00 +0300 message Впровадження е-квитка коштувало столиці близько 504 мільйонів гривень. Про це йдеться в повідомленні на сайті КМДА.

Зазначається, що за один рік міська влада технологічно адаптувала до системи е-квитка 100% мережі комунального транспорту: 1326 одиниць наземного транспорту та 359 турнікетів у метро. Створено понад 4000 місць продажу е-квитка.

За словами директора  Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Юрія Назарова, витрати на 1 одиницю транспортного засобу в Києві становлять 206 000 гривень, що є меншою сумою порівняно з аналогічними проектами в інших містах України.

«Наприклад, у Львові при загальній кількості 638 одиниць на 1 одиницю транспортного засобу витратили 526 600 гривень. А у Харкові, де налічується 451 транспортний засіб, встановлення е-квитка в одному коштувало приблизно 411 000 гривень», – повідомив він.

 

]]>
<![CDATA[B березні індексації пенсій може і не бути]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/b-berezn-ndeksacji-pensj-mozhe--ne-buti-58993 Wed, 26 Feb 2020 14:52:00 +0300 message Вже другий рік поспіль в березні в Україні відбувається індексація пенсій. Але, швидше за все, в найближчій виплати надбавку пенсіонери не відчують. Начальник Мелітопольського відділу обслуговування громадян Головного управління пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Христова дала пояснення з цього приводу.

За її словами на даний момент березневу виплату готують без індексації. Справа в тому, що в законодавстві прописано, що індексація пенсій проводиться на підставі Постанови Кабміну. За словами Світлани Христової, в минулому році відповідну Постанову було винесено вчасно, тому прибавку пенсіонери отримали вже в березні:

-На мить 25 лютого Постанови Кабміну немає. Якщо вона з'явиться до кінця місяця, ми перерахуємо виплати буквально за одну ніч, програмне забезпечення це дозволяє. В такому випадку виплата пенсій буде йти за двома відомостями - на основний вид пенсії і на суму індексації тим, кому вона призначена. Але за інформацією на зараз, ми готуємо виплату пенсій без індексацій. Виплата пенсій проходить з 4 по 25 число кожного місяця, і зірвати її, ми не маємо право, - каже Світлана Володимирівна.

 

]]>
<![CDATA[Соціальне стане доступнішим для найбільш нужденних]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/socalne-stane-dostupnshim-dlja-najblsh-nuzhdennih-58992 Wed, 26 Feb 2020 13:39:00 +0300 message Кабінет міністрів змінив критерії одержувачів соціального житла. На думку уряду, це повинно зробити житло доступнішим для незахищених верств населення.

Рішення було прийнято 19 лютого. Воно передбачає зміни в порядок визначення величини опосередкованої вартості найму (оренди) житла в населеному пункті, затверджений постановою Кабміну від 23 липня 2008 р №682 "Деякі питання реалізації Закону України "Про житловий фонд соціального призначення".

Відповідні зміни ініціювали в Міністерстві соціальної політики.

"Особи, які потребують соціального захисту і мають недостатній для покупки або оренди житла дохід, можуть бути взяті на соціальний квартирний облік та в подальшому отримати соціальне житло", - повідомила міністр соцполітики Юлія Соколовська, передає UBR.

За її словами, основні зміни стосуються громадян, для яких соціальне житло є єдиним місцем проживання і середньомісячний сукупний дохід яких менше величини опосередкованої вартості найму житла в населеному пункті та прожиткового мінімуму.

Зокрема, новації торкнуться:

- осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з інвалідністю, в тому числі в результаті війни;

- реабілітованих осіб та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- громадян, житло яких визнано непридатним для проживання;

- багатодітних та молодих сімей, учасників бойових дій;

- громадян, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань;

- пенсіонерів та осіб, які втратили працездатність, а також інших вразливих верств населення;

- внутрішньо переміщених осіб (вимушених переселенців), які не мають житла або житло яких зруйновано в результаті збройної агресії Російської Федерації.

До прийняття відповідних змін соціальне житло залишалося недоступним через невідповідність норм чинного законодавства вимогам ринку, зазначила Соколовська.

Зокрема, середньомісячний сукупний дохід громадян повинен був бути менше величини опосередкованої вартості найму житла в гуртожитку і прожиткового мінімуму, тому громадяни при наявності доходу в розмірі мінімальної зарплати або мінімального розміру пенсії не могли бути взятими на соціальний квартирний облік. Крім того, дохід громадян був недостатнім для найму (оренди) квартири або житлового будинку через значне розходження у вартості проживання в гуртожитку і в квартирі.

 

]]>
<![CDATA[Впровадження єдиного е-квитка обійшлося бюджету Києва в понад 500 мільйонів гривень]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vprovadzhennja-jedinogo-je-kvitka-objshlosja-bjudzhetu-kijeva-v-ponad-500-mljonv-griven-58991 Wed, 26 Feb 2020 12:30:00 +0300 message Впровадження єдиного електронного квитка, який буде діяти в наземному міському транспорті й в метро, обійшлося бюджету Києва в понад 500 мільйонів гривень, про це повідомила пресслужба КМДА.
 
Як зазначив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Юрій Назаров, усі закупівлі мерія здійснювала за допомогою Prozorro.
 
«Впровадження електронного квитка коштувало столиці близько 504 мільйонів гривень. Постачальників техніки і послуг обрали в рамках тендеру через систему публічних електронних закупівель Prozorro», — сказано в повідомленні.
 
За даними КМДА, у рамках цього проєкту столиці вдалося продемонструвати економію, в порівнянні з іншими великими містами України.
 
Витрати на одиницю транспортного засобу в Києві становили 206 тисяч гривень. При тому, що на облаштування аналогічного квитка у Львові на один транспортний засіб пішло 526,6 тис. гривень, а в Харкові – 411 тис. гривень.
 

У пресслужбі додали, що за рік у Києві технологічно адаптували до системи е-квитка 100% мережі комунального транспорту: 1326 одиниць наземного транспорту і 359 турнікетів в метро. Також було встановлено понад 4000 терміналів по продажу електронного квитка. 

]]>
<![CDATA[Укрзалізниця призначила до 8 Березня 16 додаткових поїздів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrzalznicja-priznachila-do-8-bereznja-16-dodatkovih-pojizdv-58990 Wed, 26 Feb 2020 11:47:00 +0300 message Станом на сьогодні, вже призначено 16 додаткових поїздів. 
 
Також три поїзди здійснять додаткові рейси, а один курсуватиме за подовженим маршрутом. 
 
Паралельно із цим вивчається попит для подальшого призначення поїздів у популярних напрямках. 
 
Укрзалізниця закликає всіх охочих скористатися тривалими вихідними з 7 по 9 березня та мандрувати Україною залізничним транспортом. 
 

№ п/п

№ поїзда, сполучення

Дати

Час відправлення/

прибуття

1.

№ 181/182 Київ — Львів

Зі Львова 6 та 9 березня. З Києва 7 та 10 березня.

Зі Львова о 12:18, прибуття до Києва о 00:02. З Києва — 00:55, прибуття до Львова о 10:36.

2.

№ 755/756 Київ — Львів

Зі Львова 6 та 9 березня, з Києва 7 та 10 березня.

Зі Львова о 23:00, прибуття до Києва о 05:50. З Києва о 00:15 та прибуття до Львова о 05:47.

3.

№ 235/236 Київ — Ужгород

З Києва 5, 8 та 10 березня. З Ужгорода 6 та 9  березня.

Відправлення з Києва о 20:28 та прибуття о 11:58. З Ужгорода — о 18:15 та прибуття о 08:40.

4.

№ 239/207 Київ — Ужгород

З Києва 6 та 8 березня. З Ужгорода 7 та 9 березня.

Відправлення з Києва о 19:47 та прибуття о 10:58. З Ужгорода відправлення о 18:00 та прибуття о 10:20.

5.

№ 219/220 Київ — Івано-Франківськ — Чернівці

З Києва та Чернівців 7 та 9 березня.

Відправлення з Києва о 01:37 та прибуття о 17:30. З Чернівців — о 22:26 та прибуття о 14:52.

6.

№ 249/250 Київ — Івано-Франківськ — Чернівці

З Києва 6 березня, з Чернівців 9 березня.

Відправлення з Києва о 15:03, прибуття до Чернівців о 08:15. Відправлення з Чернівців о 19:15, прибуття до Києва о 11:56.

7.

№ 267/268 Київ — Ковель

З Києва курсуватиме 6 та 10 березня, з Ковеля – 5 та 9 березня.

Відправлення з Києва о 23:08 та прибуття о 08:19. З Ковеля — 23:45 та прибуття до Києва 10:54.

8.

№ 201/202 Київ —Жмеринка

Зі Жмеринки 6 березня, з Києва 10 березня.

Зі Жмеринки відправлення о 19:34 та прибуття до Києва о 00:09. З Києва — о 16:07, прибуття до Жмеринки о 21:30.

9.

№ 233/234 Київ — Вінниця

З Києва та Вінниці курсуватиме 9 березня.

Відправлення з Києва о 13:27, прибуття до Вінниці о 16:30. Відправлення з Вінниці 17:30, прибуття до Києва о 21:20.

10.

№ 209/210 Київ — Одеса

З Одеси 5 березня, з Києва — 10 березня.

Відправлення з Одеси 23:59, прибуття до Києва 11:56. Відправлення Києва 13:27 та прибуття до Одеси о 23:24.

11.

№ 215/216 Київ — Кривий Ріг

З Кривого Рогу 6 березня, з Києва 10 березня.

З Кривого Рогу відправлення о 10:50, прибуття до Києва о 20:06. З Києва — о 09:57, прибуття до Кривого Рогу о 19:22.

12.

№ 205/206 Покровськ — Харків

З Покровська та Харкова курсуватиме 6 та 9 березня.

З Покровська о 09:20 та прибуття до Харкова о 14:49. Відправлення з Харкова о 16:44 та прибуття до Покровська о 22:07.

13.

№ 242/241 Одеса — Дніпро

З Одеси 5, 7 та 9 березня. З Дніпра 6, 8 та 10 березня.

Відправлення з Одеси о 23:38 та прибуття о 09:40. Відправлення з Дніпра о 22:30 та прибуття о 08:20.

14.

№ 154 Кривий Ріг — Одеса

З Кривого Рогу 6, 8 та 10 березня. З Одеси 7 та 9 березня

З Кривого Рогу – 19:50 та прибуття до Одеси о 06:18. З Одеси о 21:37 та прибуття до Кривого Рогу о 08:25.

15.

№ 204/203 Львів — Дніпро

Зі Львова 6, 8 та 10 березня. З Дніпра 5, 7 та 9 березня.

Зі Львова о 21:20 та прибуття в Дніпро о 11:24. З Дніпра о 16:39 та прибуття до Львова о 05:40.

16.

№ 168/168 Львів — Одеса

У обох напрямках 7 та 9 березня.

Зі Львова о 09:40 та прибуття до Одеси о 20:23. З Одеси о 10:18 та прибуття до Львова о 21:05.

Подовження маршруту

17.

№ 132/131 Одеса — Вінниця — Київ

9 березня у обох напрямках.

Відправлення з Одеси о 12:29 та прибуття до Києва о 22:40. З Києва поїзд вирушатиме о 23:17 та прибуватиме до Одеси о 09:39.

Призначені додаткові рейси:

18.

№ 095/096 Черкаси — Львів

З Черкас 5 та 8 березня, зі Львова  7 та 10 березня.

З Черкас о 19:46 та прибуття до Львова о 10:36. Зі Львова відправлення о 12:53, прибуття до Черкас о 04:06.

19.

№ 720/719 Київ — Харків

З Києва до Харкова 7 березня. зворотно — 8 березня.

З Києва відправлення о 18:30 та прибуття до Харкова о 23:36. З Харкова відправлення о 05:56 та прибуття до Києва о 11:08.

20.

№ 797/798 Харків — Запоріжжя

Курсуватиме у обох напрямках 6, 7 та 9 березня.

Відправлення з Харкова о 09:53 та прибуття до Запоріжжя о 14:05. З Запоріжжя відправлення о 14:50 та прибуття до Харкова о 19:20.

 

]]>
<![CDATA[У лютому ціна газу для населення і тепловиків знизиться на 15,1%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-ljutomu-cna-gazu-dlja-naselennja--teplovikv-znizitsja-na-151-58989 Wed, 26 Feb 2020 10:42:00 +0300 message Ціна поставки НАК "Нафтогаз України" природного газу для потреб населення і виробників тепла в лютому 2020 року становитиме 3,948 грн / куб. м (без ПДВ, транспортування магістральними та розподільними газопроводами та націнки газсбитов), що на 15,1% менше, ніж в січні 2020 роки (4,65 грн / куб. м).
 
Ціна в лютому-2020 на 37% менше, ніж в лютому-2019, і є найнижчою оптовою ціною "Нафтогазу" для населення з квітня 2016 року.
 
"Нова ціна розрахована" Нафтогазом "відповідно до постанови Кабінету міністрів України №17 від 24 січня 2020 року і відображає ринкові тенденції зниження вартості енергоресурсів, які останнім часом демонструють ключові європейські енергетичні біржі", - відзначили в компанії.
 
До розраховується НАК оптовою ціною далі включається вартість транспортування магістральними та розподільними мережами, націнка роздрібних постачальників (газсбити) в розмірі 2,5% і ПДВ 20%, які в підсумку формують кінцеву роздрібну ціну газу для споживачів.
 
Як повідомлялося, Україна взяла на себе зобов'язання з 1 травня 2020 року повністю лібералізувати ринок поставок газу побутовим споживачам, і забезпечити умови для конкуренції в цьому сегменті.
 

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Група є монополістом по зберіганню природного газу в підземних сховищах і транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни. 

]]>
<![CDATA[У столиці пройде профілактична промивка мереж]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-stolic-projde-proflaktichna-promivka-merezh-58988 Wed, 26 Feb 2020 10:25:00 +0300 message Згідно із щорічним графіком в столиці буде проводитись планова профілактична промивка мереж в Оболонському районі.
 
У зону робіт потраплять мережі по просп. Оболонський (від вул. Малиновського, до ст. м. «Мінська»),  просп. Героїв Сталінграду (від № 2 до № 26, від № 1 до            № 33/35), вул. Тимошенка,  вул. Йорданська, вул. Архипенка, вул. Приозерна,    вул. Малиновського,  вул. Прирічна. Профілактична промивка буде проводитися  в ніч з 26 на 27 лютого, а саме з 23.00 до 05.00. Попередньо здійснюється чистка та мийка резервуарів чистої води № 2, 3 на насосній водопровідній станції «Оболонь-І».
 
Профілактика проводитиметься вночі, щоб не створювати незручності мешканцям. Упродовж часу виконання робіт не рекомендується користуватися водою з крану для приготування їжі та санітарно-гігієнічних потреб. 
 
Після завершення профілактичних заходів перед застосуванням воду з крану потрібно спустити: якщо візуально вода прозора та не має стороннього запаху, користуватися нею цілком безпечно.

Промивка – це обов’язкова профілактика, необхідна для того, щоб вода не застоювалась та не погіршувалась її якість. Крім того, під час таких заходів труби очищаються від можливого осаду. 

]]>
<![CDATA[О.Гончарук:«Коли політики втручаються у ціноутворення, це призводить до корупції»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ogoncharukkoli-poltiki-vtruchajutsja-u-cnoutvorennja-ce-prizvodit-do-korupcji-58987 Wed, 26 Feb 2020 09:47:00 +0300 message У 2020 році уряд має намір просунутись у плані побудови ефективних енергетичних ринків. Про це заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час виступу на вчорашньому Українському енергетичному форумі.
 
"Якщо говорити про енергетику в більш широкому плані - не лише видобування, то тут, звичайно, ні для кого не секрет, що однією з головних проблем України була монополізація. З цим також потрібно справлятись. Ми маємо намір в цьому році дуже просунутись в плані побудови ефективних енергетичних ринків", - сказав Гончарук.
 
Олексій Гончарук впевнений, що уряд не відійде від цієї ідеології та дуже чітко стоїть на ринковій логіці.
 
"Ми дуже добре розуміємо, що коли політики втручаються у ціноутворення, це призводить до корупції і популізму. Тому допустити цього не можна. Держава має захищати людей, які є незахищеними, які не можуть самостійно впоратись з оплатою комунальних послуг, послуг за надання електричної енергії їм, за допомогою інших інструментів – субсидій. Звичайно, люди мають бути захищеними, можливо навіть в першу чергу мають бути захищеними, але таким чином, щоб це не спотворювало енергетичні ринки", - зазначив прем’єр.
 
Нагадаємо, раніше Олексій Гончарук розповідав про те, що поки що іпотечне кредитування для багатьох молодих сімей недоступно.
 
"Сьогодні молода сім'я, яка приїхала в місто, пішла на роботу, отримує якийсь дохід, ніколи не зможе дозволити собі купити квартиру в кредит, тому що відсотки дуже високі ... Якщо говорити про ринок іпотеки, то він недоступний, так як дуже високий. Навіть не знаю, наркотиками треба, напевно, або зброєю торгувати для того, щоб виплачувати таку іпотеку. Сьогодні це кабала", - сказав прем'єр.

За словами Гончарука, завдання уряду - гривневі іпотеки під 10%. 

]]>
<![CDATA[В.Музиченко: «Рахунок за житлово-комунальні послуги - річ індивідуальна»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vmuzichenko-rahunok-za-zhitlovo-komunaln-poslugi---rch-ndivdualna-58986 Wed, 26 Feb 2020 09:19:00 +0300 message Механізм субсидій передбачає компенсацію витрат громадянам на оплату житлово-комунальних послуг. Він розрахований на те, щоб застосовувати гнучкий індивідуальний підхід для розрахунку субсидій.
 
Про це заявив заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко в ефірі телеканалу ”Україна 24”.
 
Заступник Міністра пояснив: “Рахунок за житлово-комунальні послуги - річ індивідуальна. Ми можемо говорити про середні показники, але не треба забувати про те, що рахунок складається з двох величин, а саме: з тарифу за послугу та кількість спожитої послуги. Звичайно і на розмір субсидії (компенсації) впливає декілька факторів, таких як:
 
- умови проживання людини (параметри тих послуг які людина використовує);
- ціна і тариф, яка встановлена відповідним органом для конкретного виду послуги;
- доходи членів домогосподарства”.
 
”Індивідуальний підхід базується на тому, що кожне домогосподарство має визначений індивідуальний відсоток платежу, який сплачується відповідно до доходів. А також полягає ще й в тому, що громадян має можливість у будь-який час вибрати форму отримання виплат (готівкову, безготівкову). Так на сьогодні 95% отримувачів субсидій отримують іх в готівковій формі”, - заявив посадовець.
 
Віталій Музиченко нагадав, що з 2018 року для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) було спрощено процедуру отримання субсидій.
 

”Для отримання субсидії відповідній категорії громадян необхідно: стати на облік як ВПО за адресою проживання без реєстрації місця проживання, без переоформлення особових рахунків, оформлення договорів оренди, виключно на підставі довідки ВПО, за адресою проживання оформити житлову субсидію”, - наголосив заступник Міністра. 

]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>