Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Sat, 25 May 2019 10:06:37 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Україна отримає від Німеччини 24 мільйони євро на енергопроекти]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajina-otrimaje-vd-nmechchini-24-mljoni-jevro-na-jenergoprojekti-56347 Fri, 24 May 2019 18:25:00 +0300 message ФРН направить 24,5 млн євро на модернізацію підстанцій Укренерго та інтеграцію енергосистеми України в ENTSO-E. Про це заявив заступник директора Укренерго з інвестицій Володимир Кудрицький у четвер, 23 травня. За його словами, всі кошти будуть спрямовані на реалізацію нового проекту з реконструкції та автоматизації підстанцій Укренерго. Йдеться про нову схему по реконструкції та автоматизації підстанцій Укренерго "Підвищення ефективності передачі електроенергії (інтеграція української ОЕС в європейську об'єднану енергосистему) III. Як вважає Кудрицький, саме такий проект допоможе значно підвищити надійність передачі електроенергії і забезпечити технічну відповідність обладнання та роботи мережі стандартам і вимогам ENTSO-E.

Йдеться про покладання спеціальних зобов'язань на "Енергоатом", "Укргідроенерго" і частково на "Укренерго", про порядок проведення аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми контрактами, про порядок проведення конкурсу на введення нових генеруючих потужностей і інші, - пояснив він.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Німеччина має намір виділити на проведення реформ в Україні в поточному році 82 мільйони євро. У понеділок, 20 травня, в Києві відбулася церемонія підписання відповідної угоди. Як написав у своєму Twitter посол України в Німеччині Андрій Мельник, Берлін виділяє Україні технічну і фінансову допомогу на реформи в розмірі 82 мільйонів євро.

 

]]>
<![CDATA[В Кабміні знайшли спосіб перевірити отримувачів субсидій]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-kabmn-znajshli-sposb-perevriti-otrimuvachv-subsidj-56346 Fri, 24 May 2019 17:54:00 +0300 message Внесені зміни до Порядку проведення верифікації та моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій та інших соціальних виплат.

Згідно з постановою затвердженою на засіданні уряду 22 травня, Міністерство фінансів зможе отримувати інформацію, необхідну для верифікації та моніторингу державних виплат, яка впливає на визначення права на отримання і розмір таких виплат, у тому числі персональні дані.

Наголошується, що цю інформацію будуть зобов’язані подавати органи, які здійснюють державні виплати, а також центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, банки, фонди загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування, установи, організації та підприємства, що входять до сфери управління державних органів, які є власниками, розпорядниками та/або адміністраторами автоматизованих інформаційних систем, реєстрів, баз даних інформації про реципієнтів.

Андрій Рева також заявив, що в Україні йде процес масштабної верифікації одержувачів субсидій.

“Верифікація держвиплат спрямована на те, щоб допомога з держбюджету отримували саме ті, кому вона потрібна… Економічний добробут громадян – це і є легітимна мета, яку переслідує Мінфін, здійснюючи верифікацію субсидій”, – заявила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова.

Нагадаємо, Конституційний Суд України визнав такими, що суперечать Конституції повноваження Міністерства фінансів отримувати інформацію, що містить персональні дані громадян, необхідні для верифікації соціальних виплат.

 

]]>
<![CDATA[16 населених пунктів Донеччини залишились без водопостачання]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/16-naselenih-punktv-donechchini-zalishilis-bez-vodopostachannja-56345 Fri, 24 May 2019 16:49:00 +0300 message Оператор системи розподілу "ПЕМ-Енерговугілля" на вимогу "Укрінтеренерго" починаючи з 23 травня відключив низку об'єктів КП "Вода Донбасу" від електропостачання. Через це було припинено подачу води до 16 населених пунктів у Костянтинівському та Торецькому районах. Про це повідомила прес-служба компанії.

Зокрема, припинено подачу води споживачам сіл: Білокузьминівка, Віролюбівка, Новодмитрівка, Молочарка, Стінки, Іжевка.

Також відключено електропостачання насосної станції четвертого підйому Другого донецького водопроводу.

В результаті припинено подачу води споживачам населених пунктів: Катеринівка, Клебан-Бик, Зоря, Романівка, Петрівка, Новгородське, Степове, Олександрово-Калинове, Яблунівка, Щербинівка.

Станом на початок квітня борг "Води Донбасу" перед "Укрінтеренерго" становив 277 млн грн, а борг перед ПАТ "ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля" – понад 1 млрд гривень.

 

]]>
<![CDATA[«Нафтогазу» необхідно додатково $ 1 млрд для закачування газу в ПСГ до зими]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/naftogazu-neobkhdno-dodatkovo--1-mlrd-dlja-zakachuvannja-gazu-v-psg-do-zimi-56344 Fri, 24 May 2019 15:45:00 +0300 message Для підтримки тиску в газотранспортній системі України в разі припинення російського транзиту Україні необхідно закачати в підземні газосховища не менше 20 млрд кубометрів газу, що, в свою чергу, неможливо без залучення додаткових коштів на суму $ 1 млрд, повідомив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

За словами Коболєва, проблему з фінансуванням "Нафтогазу" може вирішити Кабінет Міністрів України, який заборгував компанії 140 млрд грн.

"Ми розрахували, що для підтримки тиску [в газотранспортній системі] в разі повної зупинки транзиту нам необхідно не менше 20 млрд кубометрів [газу]. Зараз в сховища закачали вже більше 10 млрд кубів. Щодоби закачуємо ще приблизно 60 млн кубів. Таким темпом ми майже можемо досягти цієї мети. Тому темп потрібно збільшити. Для того, щоб його збільшити, "Нафтогазу" необхідно отримати додаткові кошти. Нам як мінімум потрібно знайти мільярд кредитних коштів. Без цього мільярда ми не зможемо повністю виконати план закачування ", заявив Коболєв.

За його словами, вирішити проблему з дефіцитом фінансів в компанії може Кабмін, який заборгував йому близько 140 млрд грн (близько $ 5,3 млрд).

"Це компенсація за виконання" Нафтогазом "спеціальних зобов'язань. Це величезні гроші, які" Нафтогаз "віддав або недоотримав. Якби хоча б частина цього боргу була закрита, це вирішило б питання закачування", - резюмував він.

Коболєв також зазначив, що менеджмент компанії робить все можливе, щоб зберегти транзит газу.

"Частиною цієї лінії є запланований план анбандлінга за моделлю ISO (Міжнародна організація по стандартизації. -" ГОРДОН "), який передбачає можливість збереження позову. Завдяки йому Росія знаходиться в умовах: новий контракт або великий штраф", - зазначив глава правління "Нафтогазу" .

Планується, що новим оператором газотранспортної системи України після анбандлінга стане ПАТ "Магістральні газопроводи України". Ця компанія була створена рішенням Кабміну 9 листопада 2016 року.

31 грудня 2019 року закінчується термін дії контракту на транзит російського газу через Україну.

У НАК "Нафтогаз" заявили, що мають намір запропонувати Росії транспортувати 60 млрд м³ газу щорічно протягом 10 років.

 

 

]]>
<![CDATA[Коломойський передбачає різкий стрибок тарифів на електроенергію]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kolomojskij-peredbachaje-rzkij-stribok-tarifv-na-jelektrojenergju-56343 Fri, 24 May 2019 14:55:00 +0300 message Бізнесмен Ігор Коломойський прогнозує різке підвищення цін на електроенергію після запуску ринку електроенергії з 1 липня. Про це він розповів в інтерв'ю проекту «Чітко інтерв'ю» на «Українській правді».

На думку бізнесмена, цьому може посприяти можлива змова двох найбільших виробників електроенергії — «Енергоатому» та ДТЕК олігарха Ріната Ахметова. «Енергоатом», який завтра, припустимо, змовиться з Рінатом Леонідовичем, і вони скажуть: ціна у нас неприпустимо низька, давайте в два рази збільшимо», — сказав Коломойський.

Він підкреслив, що така ситуація може виникнути через неякісну роботи Антимонопольного комітету. «У нас не заборонено монополізм, а заборонено порушувати антимонопольне законодавство. І якщо хтось визнаний монополістом, то держава повинна регулювати цей ринок», — зазначив Коломойський. Він додав, що рішення про запуск прийнятого в 2017 році закону зараз є політичним.

Коломойський також розповів, що обговорював це питання з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. «Гройсман мугикав. Сказав, що в нього є безліч моментів, як це загальмувати», — розказав бізнемен. При цьому він звернув увагу, що Гройсман уже подав у відставку, і тепер ніхто не заважає новому законодавству набути чинності.

Представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив, що команда Зеленського спробує звернутися до уряду і парламенту з пропозицією перенести введення нового ринку електроенергетики 

У Зеленського розповіли, на що поміняють «Роттердам +» і коли запустять новий ринок електроенергії ще на один рік, для того щоб ретельно підготуватися та запускатися, коли все буде остаточно готовим.

]]>
<![CDATA[Герус заявив, що для підвищення тарифів на газ немає підстав]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/gerus-zajaviv-shho--dlja-pdvishhennja-tarifv-na-gaz-nemaje-pdstav-56342 Fri, 24 May 2019 13:45:00 +0300 message Представник Президента Володимира Зеленського в Уряді Андрій Герус заявив, що немає підстав для підвищення тарифів на газ для населення.

Про це він сказав в ефірі телеканалу “112”.

Герус зазначив, що немає підстав для підвищення тарифів.

“Якщо ми говоримо про ціну газу, то ціну на газ встановлює Кабмін, але на сьогоднішній день немає ніяких вимог по ціні газу. Цей пункт меморандуму є виконаним. Я не бачу підстав, щоб у найближчі декілька місяців тарифи зросли. Я думаю, що не будуть зростати тарифи, немає таких підстав”, – сказав Андрій Герус.

До того ж представник президента зазначив, що Україна в першу чергу повинна заповнити підземні газові сховища, аби “у разі якихось сюрпризів від Росії спокійно пройти цю зиму”. Також він додав, що в свою чергу Росія повинна виконати рішення арбітражу, згідно з яким “Нафтогазу” треба продати 5 млрд кубометрів газу.

“Було рішення Арбітражу, згідно якого Росія має продати “Нафтогазу” 5 млрд кубометрів газу. Ми за те, щоб рішення цього Арбітражу виконувалося. Там не треба додаткових переговорів, є рішення Арбітражу, де вказано обсяг газу і ціна газу. Ми вважаємо, що це рішення потрібно виконувати”, – сказав Андрій Герус.

 

]]>
<![CDATA[Місія Міжнародного валютного фонду продовжує роботу в Україні за графіком]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/msja-mzhnarodnogo-valjutnogo-fondu-prodovzhuje-robotu-v-ukrajin-za-grafkom-56341 Fri, 24 May 2019 12:26:00 +0300 message Місія Міжнародного валютного фонду продовжує роботу в Україні за графіком. Про це повідомив голова Департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс, передає УНН.
 
“Місія зараз у Києві”, — наголосив Райс і додав, що представники фонду продовжують роботу, відповідно до графіку.
 
Він також додав, що місія веде з владою переговори щодо реформ.
 
“Місія... веде конструктивні переговори з владою щодо поточних реформ, а також минулих виборів”, — сказав Райс.
 

Раніше міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко заявив, що рішення Президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради України восьмого скликання може вплинути на подальшу роботу з Міжнародним валютним фондом.  

]]>
<![CDATA[«Укрзалізниця» переходить на літній розклад руху поїздів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrzalznicja-perehodit-na-ltnj-rozklad-ruhu-pojizdv-56340 Fri, 24 May 2019 11:40:00 +0300 message Традиційно на цей час більша частина потягів змінить графік свого руху, а також з’являться додаткові напрямки. На більшість із них квитки вже є в продажу.

Зокрема, вперше з Херсонської області можна буде напряму дістатись до Чернівців. Потяг 118 “Буковина” сполученням Генічеськ — Чернівці відправлятиметься щоденно з 1 червня по 9 вересня о 3:45 ночі і прибуватиме до пункту призначення наступного дня о 7:57 вранці. Потяг курсуватиме через Дніпро, Київ, Вінницю, Хмельницький, Кам’янець-Подільський.

Також до баз відпочинку на Арабатській Стрілці можна буде дістатись і з інших західних областей України. Один раз на два дні влітку курсуватиме потяг Генічеськ — Івано-Франківськ з відправленням об 11:15 і прибуттям наступного дня о 13:08. А до Рівного і Луцька можна буде дістатись постійно курсуючим потягом Новоолексіївка — Ковель.

Серед інших літніх потягів до Генічеського району — №211 Харків — Новоолексіївка, №215 Покровськ — Новоолексіївка, №100 Мінськ — Новоолексіївка, №244 Кривий Ріг — Генічеськ, №190 Дніпро — Генічеськ.

На літній період зміниться й графік руху фірмового потягу №12 “Славутич” Новоолексіївка — Київ. Відправлятиметься він о 22:58 і прибуватиме до столиці наступного дня о 12:20. У зворотньому напрямку він відправлятиметься о 15:07 і прибуватиме о 4:49 ранку.

Зміниться влітку й курсування потягів між Херсоном і Києвом. Звичайний потяг №102 відправлятиметься зі столиці о 19:37 і прибуватиме о 06:18 ранку. Назад він відправлятиметься з Херсона о 8:03 вранці і прибуватиме до Києва ввечері о 19:14.

Також можна буде дістатись до столиці літніми потягами №298 Херсон — Київ (відправлення щодня о 20:33, прибуття до кінцевого пункту — 9:15 ранку) та №162 Миколаїв — Київ (курсуватиме не кожного дня, відправлення о 22:52, прибуття — 12:28).

Серед додаткових потягів — №255 Херсон — Львів (курсуватиме в окремі дні, відправлення о 14:44, прибуття — 11:24) і безпересадковий вагон Херсон — Мінськ.

]]>
<![CDATA[Зеленський пояснив, що треба робити «якщо ми хочемо низьких тарифів і енергоефективності»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zelenskij-pojasniv-shho-treba-robiti-jakshho-mi-khochemo-nizkih-tarifv--jenergojefektivnost-56339 Fri, 24 May 2019 11:00:00 +0300 message Для того, щоб зменшити вартість комунальних послуг і знизити тарифи на них, слід розвивати відновлювальну енергетику й інновації. Про це Президент України Володимир Зеленський заявив на іForum – 2019 у Києві, повідомляє прес-служба Володимира Зеленського.
 
Глава держави також зазначив, що відставання у тій чи іншій галузі має підштовхувати нас до втілення проривних ідей, оминаючи «ями вчорашнього дня». Свого часу так вчинила Африка, перескочивши етап дротового телефонного зв’язку і впровадивши одразу мобільний. 
 
«У нас багато проблем, але відсутність електромереж підштовхує уряд у бік відновлюваної енергетики, відсутність банківської інфраструктури – до цифрового банкінгу, відсутність транспортної логістики – до дронів», – наголосив Володимир Зеленський.
 
За словами Президента, Україні потрібно зосередитися на конкретних напрямах.
 
«Якщо ми хочемо низьких тарифів і енергоефективності – нам потрібно дивитися в бік інновацій, відновлюваної енергетики. Ми хочемо чистий і доступний транспорт? Нам доведеться будувати не тільки дороги, але й інфраструктуру для електромобілів і безпілотників. Ми хочемо майбутнього для наших дітей – нам потрібно буде докорінно змінювати освіту», – додав Глава держави.
]]>
<![CDATA[Через ремонтні роботи в столиці буде тимчасове відключення водопостачання]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/cherez-remontn-roboti-v-stolic-bude-timchasove-vdkljuchennja-vodopostachannja-56338 Fri, 24 May 2019 10:19:00 +0300 message У зв`язку з виконанням ремонтних робіт з 23 травня по 25 травня буде знижено тиск водопостачання в межах вулиць столиці: 
  • Донця, 
  • Стражеска, 
  • Білецького, 
  • бул. В. Гавела, 
  • просп. Відрадний від вул. Героїв Севастополя до вул. Пост-Волинської.
У зв`язку із заміною засувок по вул. Пушкінській 23 травня буде тимчасово відсутнє водопостачання за наступними адресами: 
  • вул. Пушкінська буд № 2-2/7, 6, 8, 8б, 10, 10б, 12, 12б, 12в, 14, 16/8, 1-3, 5, 7, 9, 9г, 11, 13; 
  • вул. Б. Хмельницького, 6. 
]]>
<![CDATA[Т.Сліпачук:«Сьогодні, 24 травня, в Україні розпочинається виборча кампанія»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/tslpachuksogodn-24-travnja-v-ukrajin-rozpochinajetsja-viborcha-kampanja-56337 Fri, 24 May 2019 09:56:00 +0300 message Сьогодні, 24 травня, в Україні розпочинається виборча кампанія. Про це розповіла, під час брифінгу, голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук.
 
"Офіційна позиція ЦВК полягає в тому, що 23 травня, після опублікування закону про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів, виборчий процес позачергових виборів народних депутатів починається з наступного дня після опублікування, тобто з 24 травня 2019 року без прийняття ЦВК окремого рішення щодо її початку", - зазначила голова Центрольної виборчої комісії Тетяна Сліпачук.
 
При цьому вона додала, що у ЦВК залишається кредит довіри суспільства і міжнародного співтовариства, отриманий після проведення виборів президента України.
 
Указ Президента Володимира Зеленського "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів" опубліковано в щоденному виданні центральних органів виконавчої влади України газеті "Урядовий кур'єр" від 23 травня.
 
Вибори до ВР призначені на 21 липня.
 
Нагадаємо, вчора до Верховного Суду була направлена позовна заява про визнання протиправним та нечинним Указу Президента України від 21 травня 2019 року № 303/2019 “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів”.
 

Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України суддя протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про наступні процесуальні дії. 

]]>
<![CDATA[Інфографіка: Баланс газу в українських газових сховищах]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nfografka-balans-gazu-v-ukrajinskih-ta-jevropejskih-gazovih-skhovishhah-51571 Fri, 24 May 2019 09:10:00 +0300 message  

У цьому розділі надано інформацію про наявні обсяги природного газу в українських  газових сховищах.

Дана інформація розміщена в системі відображення даних AGSI+ за стандартами асоціації Європейських операторів підземних газових сховищ (GSE).

Дані відображають інформацію про обсяги газу в підземних сховищах України, потужність яких становить 31 млрд куб. м (Укртрансгаз).

 

Станом на 21 травня 2019 року

 

Станом на 01 травня 2019 року

Станом на 20 квітня 2019 року

Станом на 02 квітня 2019 року

Станом на 26 березня 2019 року

 

Станом на 05 березня 2019 року

Станом на 26 лютого 2019 року


Станом на 05 лютого 2019 року

Станом на 27 січня 2019 року


Станом на 01 січня 2019 року

Станом на 18 грудня 2018 року

Станом на 04 грудня 2018 року

Станом на 27 листопада 2018 року

Станом на 06 листопада 2018 року


Станом на 30 жовтня 2018 року

Станом на 02 жовтня 2018 року

Станом на 25 вересня 2018 року

Станом на 04 вересня 2018 року 

Станом на 05 серпня 2018 року 

Станом на 03 липня 2018 року 

Станом на 25 червня 2018 року

 

Станом на 29 травня 2018 року

Станом на 14 квітня  2018 року

Станом на 14 березня  2018 року  

Станом на 03  березня  2018 року 

Станом на 10 лютого 2018 року

Станом на 10 січня 2018 року

Станом на 27 грудня 2017 року

 Станом на 18 листопада 2017 року

]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>