Рус Укр
ГоловнаВідеоShell обіцяє Україні «золоті гори»
Новини ЖКГ
06 Червня 2021 p.
09 Листопада 2020 p.
01 Травня 2020 p.
25 Березня 2020 p.
01 Серпня 2019 p.
16 Січня 2019 p.
14 Січня 2019 p.
12 Грудня 2018 p.
21 Вересня 2018 p.
03 Вересня 2018 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

 



 

 



 

Shell обіцяє Україні «золоті гори»

Україна має потенціал подвоїти або навіть потроїти об’єми видобутку газу протягом наступних десяти років і стати енергетично незалежною від Росії. Так вважають експерти компанії Shell після аналізу можливих покладів сланцевого газу в Україні.

«Це абсолютно зрозуміло. Цей проект може бути дуже прибутковим для нас, і для України. Але про цифри ще рано говорити», - зауважує регіональний менеджер компанії Ґрем Тайлі.

Американська урядова адміністрація енергетичної інформації оцінює, що в Україні залягає 1,2 трлн куб. м сланцевого газу. Це третій за величиною запас в Європі. Скільки з цього запасу можливо реально дістати – стане відомо лише після того, як будуть встановлені свердловини і почнеться видобуток, кажуть у Shell. Протягом двох років компанія готова вкласти 410 млн дол у розробку Юзівського родовища.

«Ми мусимо визнати, що всі ці проекти мають те, що ми називаємо геологічний ризик. І саме це є однією з причин, чому уряди залучають до таких проектів приватні компанії як Shell. Ми візьмемо на себе цей ризик. Ми вкладемо гроші на початку проекту. Якщо проект не спрацює, Україна отримає інформацію і дані, але не понесе фінансових збитків», - запевняє Ґрем Тайлі.

Американська корпорація Chevron також хоче працювати в Україні. Утім, цей проект наштовхнувся на серйозну опозицію з боку регіональних влад та окремих політичних сил у Верховній раді. Найбільше критиків непокоять можливі екологічні наслідки видобутку сланцевого газу і непрозорість переговорів щодо розподілу прибутків від цього родовища.

«Нам підсовують кота в мішку. На жаль, сьогодні на Україну дивляться як на країну третього світу. Ні дотримання законодавства, ні дотримання екологічних вимог, ні економічної вигоди ми на сьогодні не знаємо. І тому ми хочемо знати, що відбувається, які будуть економічні вигоди та екологічні ризики», – говорить депутат від ВО «Свобода» Ірина Сех.

Видобуток сланцевого газу в Європі поки розвивається обережними темпами. Найактивнішими в цьому процесі є Великобританія та Польща.

Голос Америки 

 
Коментарі (0)
34
12